Lacrosse > Mládež > Skončily juniorské soutěže v box lakrosu

Skončily juniorské soutěže v box lakrosu

23.10.2011

Skončily juniorské soutěže v box lakrosu
Skončily juniorské soutěže v box lakrosu
Skončily juniorské soutěže v box lakrosu

(pch) - V hale na Jižním Městě dnes odehráli svá poslední utkání v letošních mistrovských soutěžích junioři. V kategorii do 11 let se z vitězství mohl těšit druhý tým LCC. O jednu kategorii výše získala titul Plzeň. V U15 bylo již před dnešním turnajem jasné, že nejvyšší příčku obsadí mladíci Jižního Města, kterou také výhrou nad Radotínem potvrdili.

Velmi zajímavé souboje přinesla kategorie U17. V ní nebylo před nedělními utkáními nic jasné, a tak se čekal velký souboj mezi juniory Jižního Města a Radotína, kteří měli před turnajem stejný počet bodů. Do přímého souboje ale málem vstoupily Pardubice, které se oproti předchozím turnajům obdivuhodně zlepšily, zejména v pohybu po hřišti a v bojovnosti - hra s holí je pro ně ale stále problémem. V tomto věku musí hráč chodit s lakroskou i spát. Perníkáři nejprve ve velmi pěkném a rychlém utkání potrápili Radotín 1:3, aby v následujícm zápase přispěli k dalším vráskám na čele trenérů Jižního Města (Jižní Město v. Pardubice 4:0, když domácí zlomili svého soupeře až ve druhé části hry).

"Finále" začali mnohem lépe Radotínští, kteří vstřelili první branku hned po zahájení hry a druhá na sebe nenechala dlouho čekat. Jihoměštští mladíci se z téhle rány dlouho vzpamatovávali a nad vodou je držel hlavně skvělý Tomáš Čekal v brance. V útoku toho ale mnoho nevymysleli a bratry Plecháčky nikdo z ostatních nepodpořil.

Radotínští hráli velmi soustředěně a týmově. Ve druhé půli rychlého a pohledného utkání Jižní Město sice snížilo, a na klidně hrajícího soupeře dnes jeho hráči nestačili.

Trofej pro nejlepší tým do 17 let v České republice si z Jižního Města tak odvezli Radotínští.

Je skvělé vidět, že juniorský lakros již přestává být doménou dvou pražských "velkoklubů" a že do bojů začínají promlouvat i další města. Celková herní úroveň všech kategorií juniorligy šla v posledních dvou letech neuvěřitelně nahoru a ve vyšších kategoriích lze mnohdy sledovat takticky i fyzicky velmi nadějné hráče. Za to vše patří těm nemnoha nadšencům, kteří se věnují rozvoji juniorského lakrosu, velký dík. Co se týče hráčů, tady na dalších pár let strach mít nemusíme...

Petr Chmelař
Foto Jan Barák 

Konečná pořadí:
U11
1. LCC Radotín II
2. LCC Radotín I
3. LC Old Dogs Plzeň

U13
1. LC Old Dogs Plzeň
2. LCC Radotín

U15
1. SK Lacrosse Jižní Město
2. LCC Radotín 

U17
1. LCC Radotín
2. SK Lacrosse Jižní Město
3. LC Old Dogs Plzeň (účastnili se pouze prvních 5 turnajů)
4. LC Pardubice (nastoupili na poslední 3 turnaje ve chvíli, kdy
odstoupila Plzeň)
 

 

 


Právě se hraje

 

Anketa

..
Celkem hlasů 0