Lacrosse > Český ženský národní tým v sobotu dvakrát prohrál - kopie

Český ženský národní tým v sobotu dvakrát prohrál - kopie

18.4.2009

(pur) - Česká ženská lakrosová reprezentace v sobotu v anglickém Liverpoolu dvakrát prohrála na mezinárodním turnaji Home International. Už dopoledne podlehla 7:13 týmu Wales „B“, po obědě po velmi vyrovnaném utkání prohrály Češky těsně a smolně 10:11 s výběrem označeným Anglie „C“.

Česká republika – Wales „B“ 7:13 (3:7, 4:6)

Češkám se v areálu Liverpool Cricket Clubu v prvním sobotním duelu s Walesem „B“ moc nedařilo. V úvodu jim nevycházely přenosy do útoku a soupeřky dokázaly trestat. V sedmé minutě vedl Wales 2:0, ovšem měl i další možnosti. Snížení přinesla důrazná Srchová, avšak v dalších minutách se dvakrát prosadila Trenthamová a dovršila hattrick. Šance českého týmu k úspěšnému zakončení nevedly, a tak se Wales dostal do vedení až 6:1. Později se z trestných střel povedlo snížit Klimoszkové a Brychcínové, ovšem i tak vedl protivník z britských ostrovů po poločase 7:3.

Po změně stran se k herním potížím českého týmu přidaly ještě další. Koubová sice po otočce zkorigovala na rozdíl tří branek, ale pak byla kontrolována česká brankářka Dřevíkovská. Nejdříve kvůli chybějícímu chrániči zubů, následně z důvodu příliš dlouhé lakrosky. To český tým znervóznilo a rychlé tři góly Walesu znamenaly rozhodující únik. Češky prohrávaly souboje o volné míčky a až v poslední desetiminutovce se jim začalo dařit také v útoku. Nejdříve se prosadila po trestné střele Gründlerová a v dalších dvou minutách skórovali také Merrellová a Srchová. Její gól ale neplatil kvůli příliš velkému počtu hráček na ploše. Až v závěru se tak na konečných 7:13 podařilo křížnou střelou k tyči snížit Blahovcové.

Anglie „C“ – Česká republika 11:10 (7:7, 4:3)

Po obědě nastoupily Češky premiérově v modrých dresech proti céčkovému výběru Anglie. V brance začala tentokrát Dřevíkovská, ovšem hned v úvodu kapitulovala. Po důrazném průniku rychle srovnala Dočkalová. Angličankám se ale povedlo utéct až na rozdíl tří branek, nebezpečná pro českou branku byla hlavně subtilní Palfreyová. Po deseti minutách hry proměnila trestnou střelu znovu Dočkalová a vrátila český celek do zápasu. Český tým začal hrát agresivněji a účinněji. Po velmi pěkné akci, kterou zakončila Srchová, prohrával už jen o gól a po vybojovaném míčku o necelou minutu později po další přesné asistenci Karnetové srovnala Koubová. Přesto se Češky nevyvarovaly několika ztrát míčků při rozehrávce, když domácí hráčky dobře napadaly.

I tak šel český výběr brzy do vedení, když se zblízka prosadila Srchová. Česká dvanáctka odpověděla i na následné vyrovnání Hayesové. Pozorná obrana už nepustila Anglii do dalších šancí, navíc se přidala skvělými zákroky Dřevíkovská, která si za svou obětavost v několika momentech vysloužila novou přezdívku „Elastička“. Přesto v závěru dvakrát Češky po střelách z voleje inkasovaly. Těsně před přestávkou ale srovnala na 7:7 Chudlařská a druhé dějství slibovalo podobně vyrovnanou bitvu.

Dravá hra českého celku si vynutila také tvrdší reakci ze strany domácího výběru. Po jedné žluté kartě v úvodní části hry nasbíraly Angličanky další tři po přestávce. Jenže do české sítě padaly také góly, v obou případech po střeleckých výhodách z místa. Na druhé straně se prosadila Blahovcová, její trefu do horního rohu však rozhodčí nepostřehli. Čtvrthodiny před koncem utkání zvýšila Anglie na 10:7.

Český tým se ale ještě vzmohl a nejdříve Brychcínová prostřelila brankářku a následně zkorigovala na rozdíl jediné branky po tradiční akci zpoza branky opět Srchová, která dala už svůj čtvrtý gól v zápase. Anglii se podařilo znovu poodskočit, ale Češky bojovaly dál. Gólově se prosadila Merrellová, ovšem střela doletěla do branky zároveň s písknutím a gól opět neplatil. Vzápětí napálila Brychcínová z trestné střely jen tyč. Přesto ještě v poslední minutě snížila Klimoszková. Na vyrovnání už zbývalo velmi málo času a střela Srchové proletěla se závěrečným hvizdem mimo. Po statečném výkonu si český tým nezasloužil prohrát, ale tentokrát mu štěstěna nepřála.