Lacrosse > Mužský lakros > Radotínské derby loňských finalistů LCC a ForFun

Radotínské derby loňských finalistů LCC a ForFun

21.3.2013

Opakování loňského finále slibovalo urputný souboj a i přes mrazivé počasí se dal očekávat ostrý střet. Tým ForFun zatím v této sezóně nenaplňuje roli favorita, jaká se od něj očekává, proto taky chtěl proti aktuálním mistrům NBLL vytáhnout dobrým výkon. Což se mu však minimálně v první půli nedařilo.

I přes pohlednou hru a kombinaci se týmu ForFun nedařilo skórovat ze standardních situací a Dominik Sika všechny tyto pokusy kryl. Naopak tým LCC trestal všechny chyby v obraně soupeře, oproti domácím nechyboval při obraně, nedostával se do oslabení a první čtvrtina tak skončila 0:4 z pohledu domácího ForFunu. I v druhé periodě bylo znatelné, že ve žlutých dresech chybí hned několik opor a zraněných hráčů, kteří se loni probojovali až do finále a tak se podařilo týmu ForFun zakončit pouze ze dvou brejků a upravit tak v polovině skóre na 2:8. K tomuto výsledku také přispěl vynikajícím výkon starší z brankářů Theodor Šámalík, který dokázal vykrýt několik tutových příležitostí rozjetého LCC.

Po půli se však tým ForFun, podobně jako v zápase proti Malešicím den předtím, dokázal zvednout, a hru s týmem LCC vyrovnat. Střelcům FF však nebylo přáno a Dominik Sika ničil šance domácích jednu za druhou. I tak však třetí čtvrtina skončila vítězstvím 3:2 pro tým ve žlutém. Tlak na polovině LCC se projevil i na vyloučení, které v druhé půli dopadlo přesně opačně než v té první – tři menší osobní tresty pro tým uvedený jako hostující. Ke konci zápasu se však projevila nezkušenost některých nových hráčů v dresech ForFunu, kteří nedokázali uhlídat protihráče a tak i přes snahu o vyrovnání byl výsledek nakonec opačný a tak se zápas dohrál za stavu 6:14 z pohledu domácích.

Na hře domácích bylo citelně poznat, že chybí některé opory, i nevyzrálost nových hráčů. I přes konečné skóre tým ForFun favority LCC potrápil a můžeme se jen těšit na jarní odvetu, až bude tým ForFun v plné síle.