Lacrosse > Mužský lakros > Radotín na vítězné vlně

Radotín na vítězné vlně

16.3.2016

Další utkání NBLL, které se konalo v neděli 13. března v jihoměstské hale, svedlo proti sobě dosud neporažené týmy LCC Radotín a SK Lacrosse Jižní Město. Pro tým domácích to byl první těžký zápas pod vedením nové skupiny trenérů. A byla to takříkajíc „zkouška ohněm”.

Hned po uběhnutí 35 sekund hrací doby dal první gól hostů Dominik Pešek. Ještě během první čtvrtiny vstřelil Radotín především díky spolupráci dvojice Skála a Pešek dalších šest branek bez odezvy domácích a vytvořil si tak značný brankový náskok – stav po první periodě 7:0.

Domácí celek se po krušném začátku sice trochu probral, dařilo se mu lépe zadržovat tlak Radotína a inkasoval pouhé dva góly, bohužel se mu však nepovedlo žádnou branku vstřelit.

Gólovou smůlu Jižního Města prolomil až na konci třetí periody Pavel Došlý po asistenci Marka Kytky. Bohužel však šlo o jedinou branku domácích a skóre se tak po dalších radotínských gólech zastavilo na 19:1 pro LCC.

Až do konce zápasu se však bylo na co dívat, nechybělo množství potyček a zlomených tyčí. Na obou stranách se také hojně vylučovalo – Radotín byl potrestán pětkrát (celkem 13 minut, z toho jeden 5 minutový trest pro Výmolu), Jižní Město odpykávalo dokonce 10 trestů (celkem 26 minut, z toho dva 5 minutové tresty – Křehlík a Kytka).

Radotín bude chtít svou dominanci potvrdit ve středečním utkání na domácím hřišti proti loňskému finalistovi TJ Malešice (zápas začíná v 19.30 hod.), a Jižní Město čeká v neděli snadnější soupeř z radotínské líhně, LC Wolves (hraje se na Jižním Městě od 20.00 hod.).