Lacrosse > Mužský lakros > Zahajovací utkání NBLL 2019

Zahajovací utkání NBLL 2019

4.2.2019

V neděli 3.2. v jihoměstské aréně odstartoval další ročník NBLL. Kromě již loňského mimorepublikového účastníka týmu Bratislava Bats se letošních bojů o titul zúčastní i tým Vienna Monarchs, který účast v lize bere mimo jiné jako přípravu na nadcházející Mistrovství světa v boxlakrosu v kanadském Langley.

První zápas nové sezóny ale patřil dvěma pražským celkům. V roli hosta nastoupil do haly na Jižním Městě tým z Malešic. Proti těmto matadorům nastoupil méně zkušený a o dost mladší domácí celek Rascals JM, což je pouze inovovaný název pro SK Lacrosse Jižní Město B. Utkání začalo velmi svižně. Rascals chtěli ukázat, co všechno se naučili a jak na ligu trénovali, nicméně při pohledu na jejich střídačku bylo jasné, že takové tempo nemohou celý zápas udržet. Účast domacích hráčů, ať už kvůli zranění, nemoci nebo sněhové kalamitě, nebyla valná. Pokud jsem nikoho nepřehlédla, tak hráčů týmu Rascals JM bylo celkem 9 včetně brankáře. Úkol to byl tedy nelehký...

Prvních pár minut patřilo vyhrazování osobních mantinelů. Oba týmy velice rychle zjistily, kde je hranice co se tvrdosti hry týče. V čase 3:05 se domací Jan Rychlík a malešický Ladislav Kopfstein uklidili na 2 minuty na trestnou lavici za sekání. O necelé 2 minuty později byl za krosček vyloučen další malešický hráč Nikolas Adámek. Do této chvíle působila hra rozpačitě a tak nějak neuceleně. Šance na góly si oba týmy vytvořit dokázaly. První, kdo toho využil, byl v čase 7:37 malešický Kamil Trhlík. Po jeho brance se tým hostů utrhl a následovalo několik úspěšných střel z holí bratrů Podroužkových a Pavla Paseky. Půl minuty před koncem první periody využil svou šanci jeden ze zkušenějších hráčů Rascals Karel Schaffner, jenž snížil náskok hostů na 1:4.

Schaffnerův gól jeho tým do druhé periody povzbudil, ale ne na dlouho. Na domácích se již začala projevovat únava a malešičtí hráči tohoto bez slitování využili. Bratři Podroužkové jsou velmi platnou dvojicí hostujícího týmu – následujících 7 gólů bylo vytvořeno či přímo vstřeleno jedním z nich. Tuto kanonádu přerušil v čase 27:28 opět Karel Schaffner, jenž tak opět stahoval náskok hostů, tentokrát na 2:11. Do poločasu se však prosadil ještě Jindřich Plecitý a Tomáš Beran a skóre se v polovině zápasu zastavilo na 2:13.

Domácímu týmu delší pauza jistě prospěla, nicméně na další průběh utkání neměla příliš velký vliv. Tým hostů se neochvějně hnal pro první 3 body a nic mu v tom nemohlo zabránit. Třetí perioda patřila pouze jemu. Nepadly jiné góly než z holí hráčů ve žlutém. Domácí si mohli snad jen důkladně protrénovat své postavení v obranné polovině. Malešickým se v této patnáctiminutovce podařilo vstřelit 6 gólů a stav utkání před poslední periodou byl 2:19.

Poslední čtvrtina, ve které by se dala únava domácího týmu krájet, byla již jen pro formu. Malešice opět přidaly pár pěkných branek a s poklidem povolovaly v tempu. V čase 47:18 se z posledních sil chopil dobré šance jihoměstský František Čelikovský a snížil tak na konečných 3:23.

To bylo první utkání letošního ročníku NBLL ve zkratce. Tým z TJ Malešice si odnesl zasloužené vítězství a domácí už vědí, na čem zapracovat. Budeme si přát, aby jejich každý další zápas měl vyšší účast hráčů, aby se všichni zotavili a mohli rozvíjet svůj herní potenciál, který bezpochyby mají.