Lacrosse > Mužský lakros > První únorovou neděli absolvovaly svá utkání NBLL oba týmy Jižního Města

První únorovou neděli absolvovaly svá utkání NBLL oba týmy Jižního Města

11.2.2013

V prvním utkání se A tým střetl s Bratislava Bats. Pro Bats to byla již třetí víkendová cesta do Prahy, resp. Plzně za sebou, a tak tentokrát přijel tým nekompletní, navíc s náhradním brankařem a několika nováčky v sestavě.

První dvě čtvrtiny se Bats snažili s Jižním Městem držet krok  (4:1 a 7:2). Ve třetí čtvrtině už LCJM jasně dominovalo a bratislavským hráčům moc prostoru ke hře nedávalo (10:2).
V poslední periodě se utkání dohrávalo bez většího vzruchu. Celkový výsledek moc lichotivě pro Bats nevyzněl a v jejich hře byl vidět velký rozdíl oproti turnaji v minulém týdnu, když se na klíčových pozicích sestavy objevily posily, půjčené z Radotína a Jižního Města.

SK Lacrosse Jižní Město A v. Bratislava Bats 25:7 (4:1, 7:2, 10:2, 4:2)

V první čtvrtině zápasu to vypadalo, že mladíci Jižního Města své předsevzetí splní. Nejlepší střelec týmu Marek Kytka několikrát nachytal Ondřeje Beneše v brance Starých Psů a Jižní Město vedlo 3:1. Od druhé čtvrtiny začal hru svého týmu lépe režírovat zkušený Pavel Kraus, z jehož akcí stříleli branky mladí hráči Plzně, a v polovině zápasu již Plzeň vedla v poměru 4:5.

Obraně Jižního Města se úplně nedařilo a v útoku chyběl větší pohyb a bojovnost.

Plzeňským hráčům se po celou druhou polovinu zápasu dařilo udržovat si náskok 2 až 3 gólů. Pokud Jižní Město vstřelilo branku, Plzeň v zápětí kontrovala a opět odskočila.

Poslední čtvrtina byla sice z pohledu výsledku vyrovnanější (3:4), ale Plzeň svůj náskok nepustila a béčko Jižního Města tak další body nezískalo.

Plzeň navázala dobrým výkonem na poslední povedené výsledky. Je na ní vidět stoupající forma a uhraný výsledek byl spravedlivý.

V záloze domácího týmu je zase vidět slušný potenciál do budoucna. Pokud Jižní Město udrží v lize dva týmy i v další sezóně, bude se hra B týmu určitě zlepšovat.

SK Lacrosse Jižní Město B v. Old Dogs Plzeň 8:12 (3:1, 1:4, 1:3, 3:4)