Lacrosse > Mužský lakros > První tým Jižního Města po bezvýrazném výkonu podlehl své rezervě

První tým Jižního Města po bezvýrazném výkonu podlehl své rezervě

1.12.2012

(mz) - Jak popsat zápas, který dopadl úplně jinak, než všichni čekali? Přemýšlela jsem o tom hodně dlouho. Na vlastní oči ho totiž viděli jen někteří rodinní příslušníci hráčů a dva hráči Slavie, kteří výsledek hned okomentovali na oblíbené sociální síti.

První čtvrtina vypadala, že budeme sledovat jednoznačný souboj, a samotní hráči Áčka to tak brali. Branky dávali z jednoduchých akcí a trestali chyby a nepřesnosti bojácných mladíků z Béčka. Často si místo střely jen nahrávali a tempo utkání bylo spíše tréninkové. Když úvodní čtvrtina skončila 5:2 a slušně byli schopni zahrát jen junioři Marek Kytka a Tomáš Veselý, nevsadili by si na konečný výsledek ani tipaři Fortuny, vypisující kurzy na Jágra a jeho možné partnerky.

Ve druhé čtvrtině se ale už začalo něco dít. Tým Béčka se pod taktickým vedením Lojzy Mikulky pomalu přestával bát a vzpomínal si, co je jejich trenér Pavel Došlý učí na tréninku. Třetinu Béčko vyhrálo 1:3, když se třikrát trefil Marek Kytka. Výsledek v polovině utkání byl už jen 6:4 pro Áčko.

Co se dělo o přestávce v šatnách vědí jen hráči sami, ale o druhé půli divácí viděli věci… Největší podíl na tom měl Tomáš Čekal, který vystřídal v brance B týmu Jirku Malinu. Útočníky Áčka dováděl k šílenství, když ve třetí čtvrtině vychytal nulu, ač na něj šlo 11 střel. To hráče Áčka tak vyvedlo z míry, že na jejich střídačce bylo mrtvo a tým spolu přestal prakticky konstruktivně komunikovat. Zato střídačka Béčka žila jako jeden dobře nastartovaný organismus a hráči rezervy tak dali svým starším kolegům lekci v bojovnosti a školení o síle kolektivního ducha.

Poslední čtvrtina už byla zcela v režii B týmu. Když v 51. minutě poprvé vyrovnal na 6:6 opět Kytka, zmohl se první tým ještě na odpověď díky Václavovi Němcovi – ovšem zároveň to bylo ze strany áčka vše, co řeklo. V 56. minutě opět vyrovnal letos jen občas hrající obránce Lukáš Kadlec a za necelou minutu dostali Béčko do vedení krásnou akcí Veselý s Kytkou.

V závěru utkání si ještě Áčko vzalo oddechový čas a pokusilo se o vyrovnání v pěti bez brankáře (na trestné lavici totiž pykal Matěj Řezníček za krosček), ale ani to se mu nepovedlo. K míčku se po odražené střele dostal Kytka, který střelou přes polovinu hřiště uzavřel konečný účet utkání na 7:9. Připočtěme si k tomu, že Čekal pustil za svá záda pouze jednu z patnácti střel, které na něj šly v poslední čtvrtině, a překvapení bylo na světě. Jeho procentuální úspěšnost za druhou půlku zápasu byla přes 96 %.

Další domácí utkání Áčka, které v neděli 2. 12. hostí ve své hale ambiciózní tým ForFun, nabídne jistě dobrou příležitost dokázat, že tento výpadek a přístup týmu k zápasu byl jen ojedinělý. Čtvrteční výhra z Plzně 10:15, kde se Jižní Město A utkalo s domácími Old Dogs, nasvědčuje, že snad ano.

SK Lacrosse Jižní Město A v. SK Lacrosse Jižní Město B 7:9 (5:2, 1:2, 0:1, 1:4)