Lacrosse > Mužský lakros > První radotínské semifinále NBLL bez překvapení

První radotínské semifinále NBLL bez překvapení

11.6.2018

V pátek večer se na radotínském lakrosovém stadionu odehrál první zápas semifinálové minisérie obou domácích celků – mladíků z Wolves, kteří si postup zajistili senzační výhrou nad Malešicemi, a jejich zkušenějších klubových kolegů z Custodes, postoupivších přímo do semifinále díky vítězství základní části.

Právě zkušenější Custodes vstoupili do utkání pěkně zostra, a tak se prvních pět minut hrálo převážně na jednu branku, ale zásluhou Josefa Slavíka v brance Vlků se podařilo skórovat pouze Dominiku Peškovi, který gólový účet utkání otevřel, a Martinu Šrůtovi. V šesté minutě zaznamenali první branku také Wolves, trefil se Matouš Tilšer. Na další branku Custodes z hole Jiřího Loskota ještě odpověděl Pavel Srch, pak ale během necelé minuty Custodi nasázeli tři další góly. Do konce periody si každý z týmů připsal ještě jeden zásah, a tak na ukazateli skóre svítilo 7:3 pro Custodes.

Po přestávce parádní zadovkou zkompletoval Jiří Loskot hattrick a vzápětí přidal další branku Jiří Košťál. Pak přišla silná chvilka naopak na druhé straně, mladíkům z Wolves se podařilo v rozmezí jedné minuty skórovat třikrát a trio Haloda, Srch, Sedlák tak napodobilo své starší kolegy z první čtvrtiny. Bohužel to bylo naposled, co se Vlci dostali na dostřel. Přestřelka pokračovala i nadále, ale Wolves dokázali odpovědět pouze na každý druhý gól a Custodes tak pohodlně navyšovali svůj náskok. Radek Skála, Dominik Pešek a na druhé straně Pavel Srch blýskli hattrickem.

Po dlouhé přestávce bylo jasné, že mladíkům začínají pomalu docházet síly. I Custodes poněkud zvolnili své tempo, když si hned po přestávce vypracovali pohodlný desetibrankový náskok. Wolves i nadále hrozili hlavně z protiútoků, ale většinu pokusů zmařil Jakub Mareš, který o přestávce v brance vystřídal Theodora Šamalíka. Přestože už se nehrálo s takovým nasazením jako na začátku, stále bylo na co koukat. Hrál se pohledný lakros, a tak si početná skupinka fanoušků přišla na své. Ke konci utkání se tribunou neslo unisono „Radotín, Radotín“, které bylo odměnou za předvedený výkon týmům na obou stranách. Wolves opět předvedli sympatický výkon, když jako jediní letos dokázali zatížit zápasové konto Custodes dvoucifernou sumou. V odvetě, která se hraje ve středu od 19 h opět v Radotíně a v níž se rozhodne s kým se utká první známý finalista SK Lacrosse Jížní Město), se máme opět na co těšit.