Lacrosse > První finále zcela opanoval tým LCC Girlz - kopie

První finále zcela opanoval tým LCC Girlz - kopie

30.5.2010

více fotek ve Fotogalerii

(pur) – Poslední květnová neděle přinesla velmi proměnlivé počasí a na radotínské umělé trávě také první zápasy bojů o konečné umístění v rámci Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL). V úvodním finálovém duelu deklasoval výběr LCC Girlz překvapivého finalistu FTVS Retro Teen 23:1. V bitvě o třetí místo porazilo Jižní Město mladý celek LCC Chicks 9:6. Už druhé utkání se hrálo v sérii o pátou příčku, kde tentokrát Slavia porazila Inferno 8:4. Všechny série se hrají na dva vítězné zápasy.

O 3. místo: LCC Chicks – SK Lacrosse Jižní Město 6:9 (4:6, 2:3)
Velmi zajímavé souboje přinese série o třetí místo. Jinak tradiční finálový duel mezi týmy z Radotína a Jižního Města se nyní přesunul ve výrazně omlazené verzi do klání o bronz. Oba vzájemné zápasy v základní části vyhrálo Jižní Město, ale neustále se zlepšující výběr Chicks vstoupil do této rozhodující bitvy s velkým odhodláním. A v páté minutě, když začalo nepříjemně pršet, otevřela tísněná Šrůtová skóre. Jižňák se přes důslednou obranu soupeře nemohl dlouho prosadit, až po čtvrthodině hry prošla dravě Plecháčová a srovnala. Vzápětí stav dokonce otočila chytrou střelou z úhlu Řeháková. Následující minuty se dají shrnout jako období úrody, co se gólů týče. Na vedoucí branky Jižního Města totiž dvakrát reagovala aktivní Šrůtová a za necelých dvacet minut dovršila hattrick. Zanedlouho se navíc Čižinské podařilo srovnat na 4:4. Jižňák našel opět rychlou odpověď a při přesilovce ještě do přestávky navýšil svůj náskok na rozdíl dvou branek.

Vstup do druhého dějství vyšel znovu lépe Chicks, kterým vykřesala šanci na obrat střelou o zem Martínková. Další dvě slibné šance na vyrovnání ale už radotínské juniorky neproměnily, a tak přišel na opačné straně trest z lakrosky Bradáčové. A byl to v poslední čtvrthodině právě souboj těchto dvou střelkyň. Martínková znovu zkorigovala stav na 6:7, ale řadu následných příležitostí Chicks zneškodnila skvěle chytající brankářka Jižního Města Ničová. A právě její spoluhráčka Bradáčová se nakonec stala hrdinkou zápasu, když dokázala nejdříve zvýšit na 8:6 a v poslední minutě do otevřené obrany dovršit hattrick. Jižňák tedy vyhrál první duel o bronz 9:6, avšak v odvetě za dva týdny může být zase všechno jinak. Hráčky Chicks bojovným výkonem ukázaly, že můžou Jižní Město pořádně potrápit.

Stav série: 0:1.

Finále: LCC Girlz – FTVS Retro Teen 23:1 (13:1, 10:0)
Zkušený domácí tým LCC Girlz míří jednoznačně za dalším titulem. Pro FTVS byl senzační postup do finále vrcholem a v prvním utkání o zlato nebylo Retro pro celek z Radotína důstojným soupeřem. Bez zraněné hrdinky semifinálového prodloužení Klimoszkové a s jednou chybějící hráčkou v poli ani nemohlo drtivým útokům Girlz příliš úspěšně vzdorovat. Rozdíl byl v průběhu zápasu zcela zřejmý.

Už výsledky obou duelů ze základní části (14:3 a 20:2 pro Girlz) dávaly jasně najevo, jak asi bude utkání vypadat. První branku nabídlo Retro soupeři samo. Když Baráková zachytila špatnou rozehrávku a se Srchovou si vychutnaly brankářku Kordačovou. Druhý gól obstarala sama Srchová a i když vzápětí po rozhozu snížila Dočkalová, bylo to ze strany FTVS na dlouhé minuty v ofenzivě vlastně vše. Ovšem Retro nestačilo na smrtící ofenzivu Girlz ani v obranné fázi, a tak co nepochytala Kordačová, většinou končilo v síti za ní. Mnohé radotínské hráčky tak mohly sbírat snadné body do kanadského bodování. Poločasové skóre se zastavilo na číslech 13:1.

Ani po změně stran se obraz hry nijak nezměnil. Girlz už mohli hrát uvolněně a zkoušet některé herní varianty, naopak FTVS postupně docházely síly a jeho hráčky těžko hledaly cestu kupředu. Na gólech domácích ve druhé části se podílely hlavně Srchová, Baráková a Karnetová. Trochu zbytečnými se při jednoznačném průběžném stavu jeví čtyři žluté karty, po dvou na každé straně. V případě Blahovcové po dvou protažených střelách dokonce červená, která jí vystavila stopku pro odvetu. Girlz každopádně v prvním finále vyhráli hladce 23:1. A pokud jakkoliv zvítězí i za dva týdny, mohou se radovat z titulu.

Stav série: 1:0.

O 5. místo: LK Slavia Flamingo – LC Inferno 8:4

Stav série: 1:1.