Lacrosse > Mužský lakros > Po úvodní smršti Jižní Město dobylo další vítězství

Po úvodní smršti Jižní Město dobylo další vítězství

22.11.2011 Slavia - Jižní Město 11:16 (3:7, 1:1, 4:3, 3:5)

(jm) - Nedělní zápas s Jižním Městem si Slavia prohrála už zhruba v prvních třech minutách. Od počátečního hvizdu se malátní sešívaní soubojů a dění na hřišti pouze účastnili, místo aby se aktivně zapojili. Již po pár minutách si tak špatnou organizací hry a dezorientovaným pobíháním vykoledovali trest v podobě pěti gólů. Naopak černobílý celek, hrající ve „své“ hale coby hosté, si lepší začátek nemohl přát.

Než si Tomáš Pelikán v bráně sešívaných stihl pořádně sáhnout na balón, musel se oklepat z kruté smršti, kterou mu Došlý a spol. připravili. První slávistická trefa přišla teprve za zmiňovaného stavu 0:5. Pak už se domácí chytili a snažili se postupně likvidovat náskok Jižního Města. Po – ze slávistického pohledu – vcelku katastrofické první periodě tak na tabuli svítil stav 3:7.

Co druhé dějství ubralo na gólech, přidalo na tvrdosti zákroků. Hrál se velmi dynamický lakros se spoustou breakových situací, které ovšem v této čtvrtině hry končily většinou mimo bránu. Účet druhé periody byl vyrovnaný 1:1.

Tou dobou Slavia velmi slušně bránila a útok se postupně lepšil. Mírná nervozita v jižňáckých řadách rozjasnila vyhlídky červenobílých. O verbální vzruchy se pravidelně staral i hostující gólman Malina, který v bráně po půli vystřídal Marka Dobrého. Třetí periodu vyhrálo domácí mužstvo 4:3 a s nadějemi vzhlíželo ke konečné patnáctiminutovce.

Závěrečnou čtvrtinu ovšem opět ovládl loňský vicemistr, který si zvykl bez milosti trestat jakékoli zaváhání Slavie a v podstatě od začátku utkání neměl strach o jeho vývoj. Rozdíl dvou gólů ve prospěch Jižního Města v této části hry nakonec znamenal prohru sešívaných 11:16. Pokud Jižní Město zvítězí i za týden proti radotínským Falconům, vstoupí do bojů nadstavby z prvního místa skupiny A.

Slavia opět podala obětavý a bojovný výkon. Pokud hráči zapomenou na prvních pár minut hry, mají na čem stavět. Důležitým pozitivem střetnutí byl také fakt, že se útok svým pohybem pravidelně dostával do šancí a prosazoval se i proti zkušeným gólmanům.