Lacrosse > Mužský lakros > Po prodlouženém dramatu v Malešicích jdou do semifinále Wolves Radotín

Po prodlouženém dramatu v Malešicích jdou do semifinále Wolves Radotín

5.6.2018

(ps) V prvním čtvrtfinále Malešice proti Vlkům z Radotína neuspěly a tak pro postup do semifinále musely v nedělním podvečeru vyhrát jak druhé utkání, tak případný následný desetiminutový tie-break.

Domácí tým postavil do branky na klíčový zápas sezóny třetího brankáře Aleše Klokana a mírně stáhl soupisku s cílem konsolidovat obranné řady tak, aby nebyly tak prostupné jako byly v prvním utkání čtvrtfinálové série.

Úvodní čtvrtina byla opatrná a až do sedmé minuty se hrálo bez branek. Malešičtí sice kombinovali, ale jejich střely končily většinou na plastronu brankáře Slavíka. Své o tom hovoří poměr střel první periody, který vyzněl v poměru 21:7 pro domácí. Na střely se ale lakros nehraje a radotínští mladíci dávali lekci z efektivity a tak ve 14. minutě vedli 3:0. Kontaktní gól nakonec přeci jen dal Ondřej Podroužek a o první pauze svítilo na tabuli skóre 1:3.

Zlepšená střelba domácího týmu vedla v 19. minutě ke srovnání skóre na 3:3. Hosté začali trochu ztrácet půdu pod nohama, a proto jejich trenéři sáhli k vyztužení svých zadních řad veteránem Emilem Moravcem. I nadále však pokračoval oboustranně útočný lakros, plný rychlých kombinací a střel ze všech pozic. Poločasové skóre bylo 4:5 pro hosty.

Do třetí části hry vstoupili lépe domácí a ve 37. minutě se poprvé dostali do vedení 6:5, když se již posedmé v této sérii trefil jejich kapitán Tomáš Beran. Pak však hráči TJ začali nesmyslně kupit chybu za chybou, především ve zbrklém přechodu do útoku, a soupeř toho využil k pěti gólům. Před posledním dějstvím vedl tým LCC Wolves 10:7 a vše nasvědčovalo tomu, že si v klidu dojde k postupu do semifinále.

Tento dojem pak potrhly další dva góly v malešické síti a šest minut před koncem utkání vedli hosté o pět branek a už pomalu začínali slavit historický postup. Pak ale nastalo vzedmutí poslední naděje malešického týmu. Nejprve se trefil Mrlík, který byl pro poslední čtvrtinu přesunut do útoku, poté skóroval O. Podroužek a svoji skvělou formu potvrdil dalším gólem Beran. V 57. minutě pak Trhlík snížil již na rozdíl jediného gólu a drama vrcholilo. Hosty však v čase 56:56 poslal do dvoubrankového trháku Šimon Kučera. Ale ani to domácí nepoložilo a během následující minuty vyrovnali! Hosté měli v závěru výhodu držení míče a mohli sáhnout ke hře bez brankaře. K tomu se však neodhodlali a tak utkání skončilo nerozhodně a muselo se prodlužovat.

V prodloužení měly navrch Malešice a vytvořily si minimálně tři stoprocentní šance. Domácí střelci ale v rozhodujících chvílích zklamali a tak v čase 67:14 rozhodl mladý vlk Tomáš Knotek po přihrávce Jakuba Lukáše. LCC Wolves díky tomu postoupily do semifinále, kde se střetnou se svými slavnějšími kolegy LC Custodes. Pro domácí tým sezóna skončila a tak bude mít dost času se připravovat na tu další.

TJ Malešice - LCC Wolves 13:14 PP (1:3, 3:2, 3:5, 6:3 - 0:1)