Lacrosse > Mužský lakros > Plzeň sehrála s Wolves utkání zcela rozdílných čtvrtin

Plzeň sehrála s Wolves utkání zcela rozdílných čtvrtin

15.11.2012

Old Dogs nastoupili k prvnímu domácímu zápasu po prohře v Bratislavě, a na radotínských Wolves si tak chtěli spravit chuť a získat první letošní body. Pomoci jim k tomu měla i slušná divácká návštěva.

Úvod zápasu ovšem vyšel lépe hostujícím Wolves, takže první čtvrtina i přes vyrovnaný výkon obou týmů skočila za stavu 0:2.

Po přestávce domácí hru zpřesnili, což přineslo své ovoce. Plzeňský Christian Kohout potřeboval v úvodu druhé čtvrtiny pouze sedmnáct sekund, aby vstřelil dvě branky a vymazal tak náskok Wolves. Tlak Old Dogs se stále zvyšoval a vyrovnaný stav dlouho nevydržel. V oslabení poslal domácí do vedení Adam Střecha a stejný hráč minutu nato zvýšil vedení již na 4:2. Do kabin šly týmy nakonec za stavu 7:4.

Do druhé poloviny oba týmy vstoupily v jiném světle, než v němž zakončily tu první. Plzeňští začali zbytečně ztrácet míč a umožnili Wolves diktovat tempo hry a šesti góly v řadě díky hattrickům Tomáše Sedláka a Patrika Procházky otočit stav na 7:10 . V poslední minutě periody ještě oba týmy přidaly po jednom gólu, takže třetí čtvrtina skončila za stavu 8:11.

V závěrečné periodě utkání měli ovšem slovo pouze domácí. K posledním patnácti minutám nastoupili se zodpovědnou a tvrdou obranou a rychlým a kreativním útokem. Old Dogs gólovou ztrátu rychle ukrajovali a po vyrovnání pouze navyšovali své vedení. Tři minuty před koncem pak Christian Kohout završil svůj hattrick gólem na 14:11 a stanovil tak výsledné skóre zápasu.

Plzeňská hala viděla divácky velmi atraktivní a napínavý zápas, v němž si Old Dogs připsali první letošní výhru, zatímco Wolves prodloužili svou sérii proher již na čtyři v řadě. V zápase se blýskl hlavně domácí brankář Ondřej Beneš, který svými bravurními zákroky často dováděl radotínské borce k zoufalství.

Další domácí utkání odehrají Old Dogs v sobotu 24. listopadu, kdy budou chtít bratislavským Bats oplatit porážku z úvodu sezony.

Martin Kůžel

8. listopadu, Plzeň: LC Old Dogs Plzeň v. Wolves Radotín 14:11 (0:2, 7:2, 1:7, 6:0)