Lacrosse > Mužský lakros > Peterborough Lakers získali Mann Cup!

Peterborough Lakers získali Mann Cup!

18.9.2010 Český reprezentant Kyle Ross zůstal opět těsně před vrcholem

Memorial Cenre v Peteborough

Nejprestižnější kanadskou lakrosovou trofej, legendární Mann Cup, získal domácí tým Peterborough Lakers, když v noci z pátku na sobotu zvítězil v šestém utkání série 15:9 a dosáhl kýžené čtvrté výhry. Vyprodaný Memorial Centre v Peteboroughu, čítající téměř čtyři tisícovky diváků, se tak po třech letech mohl opět radovat.

Zatímco první čtyři utkání byly vyrovnané, dvě poslední už ontarijský tým zcela opanoval. Tým New Westminster Salmonbellies tak prohrál druhou sérii o Mann Cup v řadě. Zatímco loni se hrálo v Britské Kolumbii, a tedy v domovské aréně Lososích Bříšek, jak zní volný překlad názvu týmu, a rozhodovalo v sérii s Bramptonem prodloužení posledního sedmého utkání, letos tým nestačil na hvězdami nabitý tým Jezeřanů.

Stejně jako loni, za Westminster odehrál celou sérii i Kyle Ross, český reprezentant z mistrovství světa v Halifaxu. Zatímco loni byla jeho role mnohem více ofenzivní (v sedmi utkání série zaznamenal 5 branek, 3 příhry a 17 trestných minut), letos se soustředil výhradně na defenzívu. V sérii s Peterbourghem platil za zlého muže, když nasbíral v šesti utkání 26 trestných minut a měl jenom dvakrát možnost vystřelit na irokézského reprezentanta v dresu Lakers brankáře Mike Thompsona.

S pohledu chystaného mistrovství světa v Praze příští rok, je velká šance, že bychom tak na vlastní oči mohli spatřit hned několik letošních vítězů Mann Cupu, neboť hráči jako Scott Self, Mark Steenhuis, John Tavares, Shawn Evans, John Grant, Jr., či Tracey Keltsky mají velkou šanci se stát členy kanadského týmu. Z poraženého týmu nutno zmínit Matta Roika, který před třemi lety hájil na MS v Halifaxu branku Anglie. Dalšími kandidáty na cestu do Prahy jsou kanaďané Jordan Hall a Ilja Gajic, či Ir Rory Smith. Máme se tedy na co těšit!