Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice v semifinále NBLL 2017

Pardubice v semifinále NBLL 2017

30.5.2017

Druhé utkání čtvrtfinále mezi týmy ForFun Radotín a LC Pardubice se odehrálo na hřišti lépe postaveného týmu po základní části tedy v radotínské aréně. Velmi slunný horký večer a s teplotou vzduchu kolem 30 stupňů byl předzvěstí, že nepůjde o žádnou lakrosovou selanku, ale o náročný souboj dvou rivalů o přední umístění v letošním ročníku NBLL. Z prvního utkání měl výhodu jednoho bodu hostující tým z Pardubic a tak se dalo předpokládat, že domácí budou chtít vyrovnat stav zápasů a že se o zbývajícím semifinalistovi rozhodne v prodloužení.

Takový byl i průběh na hřišti. Domácí v plné síle sbírali branky jednu po druhé a hosté, tentokráte bez polských posil, většinou bránili anebo jen dotahovali náskok ForFunů. V polovině zápasu byl stav na světelné tabuli 5:2 pro Pražany. Východočechy to však nevyvádělo z míry a hráli si svou hru s vědomím, že chleba se bude v takto vyrovnaném utkání lámat až v jeho samém závěru. Oba brankáři Sika i Sadílek předváděli skvělé zákroky, a tak i přes celkem vysoký počet střel padalo poměrně méně branek. Třetí perioda se vydařila více Pardubicím a tak vyrovnaly skóre už jen na rozdíl jediné branky 6:5.

18 vteřin po zahájení poslední části základní hrací doby však zavelel gólem k obratu po individuální akci obránce Pardubic Jeřábek a vyrovnal na 6:6. V tom také dorazily jako blaničtí rytíři dvě pardubické posily z Vídně, které se zdržely v několika hodinové zácpě na D1, což vlilo hostům sílu, které již nebylo na zbyt, do žil. Dvěma góly se ještě snažil zvrátit utkání na stranu ForFuns Adam Kostka, ale Pardubice nejdříve odpověděly brankou a nakonec uhájily v posledních minutách základní hrací doby jednogólové vedení 8:9. Do semifinále tak postupují Pardubičtí bez nutnosti dalšího prodloužení. Bohužel se v něm střetnou s již několik let v NBLL neporaženým týmem a mnohonásobným obhájcem titulu LCC Radotín a tak nejsou vyhlídky Východočechů nijak zvlášť optimistické.

ForFun Radotín vs. LCC Pardubice 8:9 (2:0, 3:2, 1:3, 2:4)
Branky hostů: Kostka Adam 4, Martínek 3, Friedl
Branky domácích: Skokan 4, Novotný 2, Žák, Jeřábek, Balasch