Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice předvedly v Malešicích neskutečný obrat a vyhrály v prodloužení

Pardubice předvedly v Malešicích neskutečný obrat a vyhrály v prodloužení

10.4.2015

Tomáš Pelikán v brance MalešicTomáš Pelikán v brance Malešic
Tomáš Pelikán v brance Malešic
Ondřej Podroužek - autor 4 branek v rozmezí 14ti minutOndřej Podroužek - autor 4 branek v rozmezí 14ti minut
Ondřej Podroužek - autor 4 branek v rozmezí 14ti minut
Ani kapitán Malešic Tomáš Beran nezabránil porážceAni kapitán Malešic Tomáš Beran nezabránil porážce
Ani kapitán Malešic Tomáš Beran nezabránil porážce

(ps) – Doposud neporažený tým z Malešic přivítal na svém hřišti hráče z Pardubic a vzhledem k předchozímu vzájemnému utkání, které skončilo těsnou výhrou Pražanů 9:8, se očekával vyrovnaný zápas. Tento předpoklad se naplnil a letošní ligový ročník byl tak svědkem prvního prodloužení.

Malešický tým nastoupil bez dvou opor zadních řad (Černý, Hamák), hosté pak bez obávaného střelce Vojty Oulehly, který je dlouhodobě zraněn. Utkání ukázalo, že v lakrosu je možné obrátit zcela nepříznivý stav a že ani poločasové vedení 7:1 není zárukou konečného úspěchu!

Utkání bylo po celou dobu zcela vyrovnané.  Poločasové vedení 7:1, o které se postaral především střelec 4 branek Ondřej Podroužek, nevypovídalo o skutečném poměru sil na hřišti. Štěstí, které se k domácím přimknulo v první polovině, se v té druhé zcela přiklonilo na stranu hostů. Během posledních 28 minut utkání nebyli malešičtí střelci schopni překonat veterána Jana Sadílka v brance Pardubic!

V prodloužení měly Malešice výraznou převahu. Hrálo se prakticky výhradně na pardubické polovině, ale marnost domácích střelců gradovala. V čase 64:49 pak rozhodl o vítězství hostů šikovnou otočkou pravděpodobně nejlepší hráč Pardubic Tomáš Prchlík. Malešice tak přišly o svoji letošní neporazitelnost a potvrdilo se, že letošní ročník NBLL bude ještě hodně zajímavý!

TJ Malešice – LC Pardubice  8:9 po prodloužení (2:1, 5:0, 1:2, 0:5, 0:1)