Lacrosse > Mužský lakros > Pardubice nestačily na Malešice

Pardubice nestačily na Malešice

28.3.2013

(ps) – První perioda utkání středečního promrzlého malešického podvečera nepřinesla mnoho vzruchu. Pardubičtí hráči vyvíjeli větší aktivitu než domácí tým a měli optickou převahu, kterou však nebyli schopni přeměnit ve vedení.

Od druhé periody se Malešice herně zlepšily v útoku a domácí útočníci začali obranu Pardubic přehrávat. Ani oni však nebyli schopni vstřelit více než jednu branku a tak se do kabin šli hráči ohřát za poločasového stavu 3:1 pro domácí.

Třetí perioda byla divácky nejzajímavější, neboť oba celky dokázaly konečně častěji skórovat. Nejprve hosté vyrovnali na 3:3 zásluhou D. Žáka a J. Skokana, který využil přesilovou hru. Následně Malešice odskočily o tři branky, aby se do konce periody vše vrátilo k dvoubrankovému rozdílu, jaký byl v poločase. Poslední periodu ale ovládli hráči z Malešic v poměru 5:2 a dokráčeli k poklidnému vítězství 12:7.

Zajímavostí utkání byl pouze jediný udělený trest za faul, a tak si na závěr mohl trenér Malešic pouze povzdechnout: „Chtěli jsme vyzkoušet novou přesilovku, ale hrálo se tak čistě, že k tomu bohužel nedošlo…“.

Střelecky se v dresu domácích dařilo především J. Plecitému, který zaznamenal  4 branky a 3 asistence. V dresu hostí se nejvíce prosadili J. Jůza a J. Skokan, kteří oba zaznamenali 2 braky a jednu asistenci.

TJ Malešice vs. LC Pardubice 12:7 (2:1, 1:0, 4:4, 5:2)