Lacrosse > Interkros > Odstartovala další série radotínských interkrosových turnajů pro nejmenší hráče

Odstartovala další série radotínských interkrosových turnajů pro nejmenší hráče

22.11.2011

Navzdory prodlouženému víkendu i počasí, kdy po týdnu mlh opět vysvitlo slunce, se v radotínské sportovní hale sešlo na šedesát hráčů na první zimní interkrosový open turnaj.

Již tradičně se hrálo v několika kategoriích, od nejmenších šestiletých, kteří se teprve první triky s lakroskou učí, až po nejstarší patnáctileté, u nichž už je vytříbená technika nezbytným předpokladem pro úspěch. Radotínské interkrosové turnaje jsou otevřené všem zájemcům a týmy se tvoří až na místě losováním.

V kategorii do sedmi let zvítězil tým Oranžových, jejichž nejlepším hráčkou byla vyhlášena Agáta Šamalíková.  V každé kategorii se také oceňují nové naděje, objevy turnaje. Na tomto prvním to byli v nejmladší kategorii Lukáš Kučera a Vojta Postupa.

O kategorii výše, do 9 let, zvítězili Modří vedení nejlepší hráčkou Vendy Šubrtovou. Ve dvojzápase porazili Zelené 4 : 1 a 2 : 1. Nejlepší hráčkou poražených byla vyhlášena Míša Čermáková.

V nejpočetnější kategorii, do jedenácti let byl nakonec nejúspěšnější tým opět v modrých barvách, s objevem turnaje Adélou Havránkovou ve svém středu. Druhé místo vybojovali Zelení s nejlepším hráčem Pavlem Srchem a na třetím místě skončili Červení, které táhl především Matouš Tilšer.

Na závěr nedělního dopoledne se utkaly tři týmy v kategorii U13 a U15. Tentokrát slavili vítězství, které se zrodilo z velmi vyrovnaných zápasů, Červení a hlavně jejich nejlepší hráčka Dáda Pešková. Adam Bôrik pomohl dobrým výkonem svému zelenému týmu ke druhému místu a ani tradičně výborná Kristýna Šturmová nedosáhla s týmem modrých na lepší než třetí místo.

Další turnaj se koná v radotínské hale 17. 12. 2011 od osmi hodin a je otevřený i pro ostatní zájemce z jiných týmů či jednotlivce.

Závěrem patří poděkování všem, kteří se starali o hladký průběh prvního turnaje: Simona Baráková, Mirek Knotek, Tonda Gottwald, Míša Srchová, Theodor Šamalík, Tomáš Procházka, Jolča Krmenčíková, Terezka Laláková, Matěj Barák, Jakub Mareš, Radek Skála.

Jan Barák

Final Four v NBLL
Celkem hlasů 74
Líbilo by se vám, kdyby se v NBLL hrál finálový víkendový turnaj nejlepších 4 týmů, tzv. Final Four?