Lacrosse > Interkros > Odstartovala další série radotínských interkrosových turnajů pro nejmenší hráče

Odstartovala další série radotínských interkrosových turnajů pro nejmenší hráče

22.11.2011

Navzdory prodlouženému víkendu i počasí, kdy po týdnu mlh opět vysvitlo slunce, se v radotínské sportovní hale sešlo na šedesát hráčů na první zimní interkrosový open turnaj.

Již tradičně se hrálo v několika kategoriích, od nejmenších šestiletých, kteří se teprve první triky s lakroskou učí, až po nejstarší patnáctileté, u nichž už je vytříbená technika nezbytným předpokladem pro úspěch. Radotínské interkrosové turnaje jsou otevřené všem zájemcům a týmy se tvoří až na místě losováním.

V kategorii do sedmi let zvítězil tým Oranžových, jejichž nejlepším hráčkou byla vyhlášena Agáta Šamalíková.  V každé kategorii se také oceňují nové naděje, objevy turnaje. Na tomto prvním to byli v nejmladší kategorii Lukáš Kučera a Vojta Postupa.

O kategorii výše, do 9 let, zvítězili Modří vedení nejlepší hráčkou Vendy Šubrtovou. Ve dvojzápase porazili Zelené 4 : 1 a 2 : 1. Nejlepší hráčkou poražených byla vyhlášena Míša Čermáková.

V nejpočetnější kategorii, do jedenácti let byl nakonec nejúspěšnější tým opět v modrých barvách, s objevem turnaje Adélou Havránkovou ve svém středu. Druhé místo vybojovali Zelení s nejlepším hráčem Pavlem Srchem a na třetím místě skončili Červení, které táhl především Matouš Tilšer.

Na závěr nedělního dopoledne se utkaly tři týmy v kategorii U13 a U15. Tentokrát slavili vítězství, které se zrodilo z velmi vyrovnaných zápasů, Červení a hlavně jejich nejlepší hráčka Dáda Pešková. Adam Bôrik pomohl dobrým výkonem svému zelenému týmu ke druhému místu a ani tradičně výborná Kristýna Šturmová nedosáhla s týmem modrých na lepší než třetí místo.

Další turnaj se koná v radotínské hale 17. 12. 2011 od osmi hodin a je otevřený i pro ostatní zájemce z jiných týmů či jednotlivce.

Závěrem patří poděkování všem, kteří se starali o hladký průběh prvního turnaje: Simona Baráková, Mirek Knotek, Tonda Gottwald, Míša Srchová, Theodor Šamalík, Tomáš Procházka, Jolča Krmenčíková, Terezka Laláková, Matěj Barák, Jakub Mareš, Radek Skála.

Jan Barák

 


Loading...

Interkros

Právě se hraje

 

Anketa

Juniorský fieldlakros
Celkem hlasů 63
Považujete za přínosné, že se u nás začne hrát juniorská fieldlakrosová soutěž?