Lacrosse > Mužský lakros > Velký obrat Wolves proti Pardubicím

Velký obrat Wolves proti Pardubicím

11.3.2018

Přestože ještě nestačily roztát poslední zbytky sněhu, teplota vzduchu v páteční podvečer slibovala příchod jara. Wolves, mladíci z Radotína, se v letošní sezóně poprvé představili před domácím publikem a jak hráči, tak i celkem početný hlouček jejich fanoušků si začátek zápasu jistě představovali jinak. Nedůsledná obrana a kupící se nevynucené chyby Vlků daly příležitost vyniknout především střelcům z řad hostí. Pardubice hlavně zásluhou dvojice Skokan, Oulehla odskočily během první čtvrtiny na rozdíl pěti branek, přičemž se výkon domácích dal označit za trápení, a když už se přece jen někomu z Vlků podařilo dostat do zakončení, vylámal si zuby na pozorném Břízovi, který uhájil v první periodě čisté konto.

Obraz hry se ve druhé čtvrtině příliš nezměnil, snad jen Pardubičtí ukolébaní slušným náskokem, přistoupili na hru domácích a skóre se měnilo jen dvakrát. Na začátku periody domácí Knotek snížil, ale v jejím závěru Pardubičtí opět odskočili na rozdíl pěti branek.

Po velké přestávce se dostal ke slovu Smigiel, polská posila Pardubic, ale na jeho branku rychle odpověděl domácí Polák. Dalších téměř deset minut se hrálo bez branek. Wolves si sice vytvořili několik slibně vypadajících šancí, ale nedokázali z nich vytěžit gól. Zato pardubický kapitán Žák po nenápadné akci přesnou trefou k tyči konečně otevřel gólová stavidla, jenže na druhé straně, než by si přál. Konečně se probrali i domácí střelci a během posledních tří minut třetí čtvrtiny vsítili čtyři branky, a dotáhli se tak na rozdíl pouhých tří gólů.

Povzbuzováni publikem a vidinou vyrovnání přidal po přestávce domácí Srch další branku, když ho do úniku vyslal Haloda. Viditelně umdlévající Pardubice se vybičovaly ke zvýšení aktivity, která vyústila ve zkompletování hattricku Žáka a druhé gólové radosti Smigiela. Do konce zápasu zbývalo méně než deset minut a domácí prohrávali o čtyři branky, když Pardubice nabídly domácím výhodu přesilové hry, kterou po patnácti vteřinách využil Polák, a zavelel tak k velkému obratu zápasu. Tam, kde se dosud radotínským mladíků nedařilo, najednou dokázali situace s lehkostí vyřešit a hlavně přesně a efektivně zakončit. Přesně tři minuty před závěrečnou sirénou vyrovnal na 10:10 Knotek. Smečka vlků na hřišti dominovala, hlavně díky stoprocentnímu Němcovi na face-off už hosty do konce zápasu k ničemu nepustila a slepencem tří dalších branek si zajistila své letošní první body. Sedmibrankovou šnůrou v závěru zápasu domácí otočili zápas, který se ještě nedlouho před koncem jevil jako ztracený.