Lacrosse > Mužský lakros > O účastnících superfinále NFLL je rozhodnuto

O účastnících superfinále NFLL je rozhodnuto

28.9.2013

Finálová hádanka NFLL je rozluštěna – v pátečním utkání si Radotín po úvodní oboustranně nervózní čtvrtině neporadil s Jižním Městem, přestože hosté z Jižního Města i se dvěma hráči ze zámoří na soupisce do utkání vstoupili více než rozpačitě.

Ve druhé čtvrtině se však uklidnili a během prvních deseti minut získali důležitý náskok. Ten Radotín šňůrou 4 branek sice vyrovnal a šel dokonce do dvoubrankového vedení, ale poslední desetiminutovka byla pro Radotín pohromou – Došlý s Černíkem čtyřmi brankami otočili nepříznivý stav a získali tříbrankový náskok.

SK Lacrosse Jižní Město vs. LCC Radotín 13:10 (1:3, 4:2, 3:4, 5:1)

Jižní Město pokračovalo v sobotu náročným programem – od 12.00 se střetlo s Tricksters, které po vyrovnaném průběhu porazilo 9:14 (2:3, 3:4, 3:4, 1:3).

V následujícím utkání se zatím nebodujícím Malešicím moc šancí nedávalo, ovšem Monarchové to se šetřením se na další, mnohem důležitější utkání, málem přehnali – Rakušané si sice vybudovali slušný náskok 7:2, ten ovšem v závěru utkání málem prohospodařili, když nechali Malešice skórovat čtyřikrát v řadě.

Vienna Monarchs vs. TJ Malešice 8:6 (3:2, 2:0, 2:2, 1:2)

V posledním, přeloženém utkání dne se střetlo Jižní Město s Monarchy. Vídeňský tým mohl ještě díky vyrovnanosti prvních tří týmů pomýšlet na účast ve finále, ovšem to by musel porazit svého soupeře o více než šest branek. Jižní Město se silnou lavičkou ovšem nenechalo nic náhodě a nebýt pokažené poslední čtvrtiny, kterou prohrálo 4:0, dalo by se téměř hovořit o debaklu.

Vienna Monarchs vs. SK Lacrosse Jižní Město 8:11 (2:4, 1:5, 1:2, 4:0)

Bez ohledu na výsledek posledního utkání Radotína v základní části proti Slavii 11. října se v superfinále, které proběhne na atletickém stadionu Slavie Praha 13. října od 15.00 hod., střetne LCC Radotín s Jižním Městem.

V nedělním utkání Malešice navzdory dobrému vstupu do utkání podlehly Tricksters 12:7 (1:3, 1:1, 5:2, 5:1).