Lacrosse > Ženský lakros > Jižní Město zvládlo roli favorita a postoupilo do finále

Jižní Město zvládlo roli favorita a postoupilo do finále

26.4.2009

(pur) – Bohatý program v pátek večer a během soboty měla Národní ženská liga. V dohrávkách z podzimu nejdříve podlehla Slavia 7:13 Infernu a pak také 4:9 Jižnímu Městu. To si během soboty zajistilo účast ve finále hlavně díky důležité výhře 10:8 nad týmem FTVS. Jižňák se tak střetne ve finále s Radotínem. Slavia stihla za necelých čtyřiadvacet hodin tři zápasy a v odvetě sehrála s Infernem vyrovnaný duel, i když mu nakonec podlehla 11:13.

LK Slavia Flamingo – LC Inferno 7:13 (2:8, 5:5)

Páteční dohrávka z podzimu mezi Slavií a Infernem měla v úvodu poměrně jasný průběh. Inferno se dostalo až do vedení 5:0 a i když domácí dvěma góly snížili, v poločase vedli hráči ve žlutém o šest branek. Po změně stran si Inferno své vedení udržovalo a i když druhý poločas skončil nerozhodně 5:5 nakonec Inferno zvítězilo zaslouženě 13:7. Nejaktivnějšími střelkyněmi byly Gründlerová a Puldová, které daly po čtyřech gólech, šest asistencí si připsala Milická.

FTVS Retro Team – SK Lacrosse Jižní Město 8:10 (5:4, 3:6)

FTVS bojovalo proti Jižnímu Městu o naději postoupit do finále proti Radotínu a hned od začátku hrálo se svým soupeřem vyrovnanou partii. Do vedení dostala domácí tým Wolfová, ovšem Jižňák rychle odpověděl, stejně jako na další branku Dočkalové. V desáté minutě už hosté vedli, když se z tradiční akce Jižního Města prosadila úplně volná Richterová. Třetí gól FTVS sice obstarala Chudlařská, ale byla při zakončení v brankovišti, a tak její trefa neplatila. Naopak dvougólové vedení hostům zajistila Vinařová. Retro dokázalo v posledních zhruba deseti minutách první půle zabrat a vývoj otočit. Nejdříve se po pohledné kombinaci trefila Wolfová a Brychcínová s Chudlařskou vrátily FTVS těsné vedení.

Po přestávce ale vstoupilo do hry mnohem svižněji Jižní Město a rychlými góly se dostalo až do vedení 7:5. Na to ještě dokázali domácí reagovat brankou Klimoszkové a následně korigovala na 7:8 Dočkalová, avšak pak daly důležité dvě branky Jižňáku Mühlbachová a Řeháková. FTVS si sice dokázalo vypracovat celou řadu šancí na zdramatizování výsledku, ovšem hostům skvěle v závěru zachytala brankářka Ničová. V závěru už jen snížila ze strany Retra na konečných 8:10 Vortelová.

LC Inferno - LK Slavia Flamingo 13:11 (7:8, 6:3)

Podruhé během necelých dvaceti hodin se spolu střetly týmy Slavie a Inferna. Zatímco v páteční dohrávce podzimního prvního kola vyhrálo Inferno poměrně jasně 13:7, sobotní polední duel byl o poznání vyrovnanější. Inferno představilo zahraniční posilu Bhavishu Kantariu a v brance musela zaskočit Květinová. Slavia však tentokrát dokázala proměňovat své šance a držet se soupeřem krok. I když prohrával tým v červenobílém už 3:5, dokázal se vzchopit a po prvním dějství dokonce vedl 8:7. Ovšem vstup do druhého poločasu vyšel velmi dobře Infernu a třemi rychlými góly vrátilo vedení na svou stranu. Slavia se pak už jen pokoušela dotahovat, avšak podařilo se jí to jen částečně. Inferno nakonec po zajímavém průběhu vyhrálo 13:11.

LK Slavia Flamingo – SK Lacrosse Jižní Město 4:9 (2:3, 2:6)

V poslední dohrávce z prvního kola Slavia ve třetím utkání v rychlém sledu statečně vzdorovala Jižnímu Městu, které vedlo v poločase jen těsně 3:2. Také po změně stran ještě držela Slavia chvíli krok, pak ale Jižňák utekl na rozhodující náskok 8:3 a nakonec si pohlídal v utkání vítězství v poměru 9:4. Tři branky si připsala v jeho dresu Palajíčková.