Lacrosse > Ženský lakros > Inferno bude hrát o bronz, Slavia končí pátá

Inferno bude hrát o bronz, Slavia končí pátá

16.5.2009

(pur) - V sobotním play in game duelu se utkalo po základní části čtvrté Inferno s pátou Slavií. Po vyrovnaném prvním poločase (4:4) šla v úvodu druhého dějství do vedení až 8:5 Slavia, ovšem Inferno nakonec vývoj zvrátilo a vyhrálo 11:10. Hráčky žlutomodrého týmu si tak v neděli zahrají proti FTVS v úvodním utkání o třetí místo. Slavia obsadila v lize pátou příčku. V neděli bude v Radotíně k vidění i první finále mezi domácím týmem LCC a Jižním Městem.

LK SLavia Flamingo - LC Inferno 10:11 (4:4, 6:7)

Hřiště v Radotíně bylo po vydatném dešti podmáčené a Infernu navíc přidělával starosti fakt, že nemělo žádné hráčky na střídání. Slavii posílila Sarah Weissová, která byla pro ofenzivu červenobílých důležitým článkem. Do vedení šla Slavia po brance Malé, ovšem Inferno třemi rychlými góly otočilo skóre. Slavia však dokázala rychle reagovat. Po dvaceti minutách srovnala na 3:3 právě Weissová a Mahová o chvíli později přesnou střelou do šibenice vrátila vedení domácímu celku. Těsně před přestávkou ale hostující Koubová dorvršila hattrick a bylo opět vyrovnáno.

Po změně stran se dařilo rychle opět utéct Slavii. Za necelých šest minut druhého dějství vedla už 7:4 a zásluhou další trefy Weissové o chvíli později ještě 8:5. Infernu se však dařily rychlé brejky a do hry ho dostala opět Tereza Koubová. Pak se Gründlerové podařilo v končící přesilovce snížit na rozdíl jediné branky a stejná hráčka v dalších minutách dovršila čistý hattrick, čím dostala Inferno do vedení 9:8.

Slavii se nedařilo proměňovat některé své šance a když Koubová svým pátým gólem zvýšila a následně Puldová upravila už na 11:8, vypadalo to se Slavií velmi zle. Domácí hráčky se ještě dokázaly zvednout a v poslední minutě daly dvě branky. Na vyrovnání už však červenobílým nezbyl čas. Inferno tak po těsné výhře 11:10 postoupilo do boje o třetí místo, Slavia skončila v aktuální sezoně na pátém místě.