Lacrosse > Ženský lakros > Jižní Město se rozloučilo s podzimem vydřeným vítězstvím

Jižní Město se rozloučilo s podzimem vydřeným vítězstvím

4.10.2009

(pur) - V nedělních duelech Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) vyhráli oba favorité, byť za velmi rozdílných podmínek. Zatímco elitní tým Radotína rozstřílel Slavii 18:2 a prakticky jí nepustil do hry, tak Jižní Město se s podzimním programem rozloučilo vydřenou výhrou 9:8 nad celkem FTVS.

LCC Radotín "A" - LK Slavia Flamingo 18:2 (15:2, 3:0)

V utkání radotínského áčka se Slavií byl domácí celek jasným favoritem. Menším překvapením tak bylo, když se Slavia dostala rychle do vedení. Tentokrát stála v její brance Justiánová a Suchánková si zahrála v poli. Radotín ale pak převzal otěže zápasu do svých rukou. Rychlými útoky, které dokáží hráčky LCC přesně zakončit, navyšovaly svůj náskok, který se zastavil v poločase na hrozivých 15:2. Výkonnostní rozdíl obou celků byl jasně patrný a Radotín nepovolil Slavii ani klidný přenos do útoku. Až po změně stran trochu zmírnil svůj nápor a mohl si zkoušet další herní varianty. Slavia se tak dokázala dostat více do hry, ale vytěžila jen jedinou branku. Domácí celek už sice skóroval jen třikrát, ale například během posledních dvou minut trefil třikrát tyč a celou řadu šancí ještě neproměnil. Nakonec však Radotín vyhrál jasně 18:2 a zatím zůstává bez ztráty jediného bodu.

FTVS Retro Teen - SK Lacrosse Jižní Město 8:9 (3:6, 5:3)

Zápas mezi FTVS a Jižním Městem sliboval zajímavou podívanou. Začátek však zcela jednoznačně vyzněl pro tým z jihu Prahy. Vinařová zařídila během čtvrthodiny všechny tři branky svého týmu, když jednu dala sama a na další přesně asistovala Bartuškové a Palajíčkové. Tradiční nebezpečné přihrávky zpoza branky se Retru špatně bránily a jeho defenziva byla dosti zranitelná. Kvalita v útoku se naopak na straně FTVS nezapřela, což demonstrovaly slepenými góly Chudlařská a Klimoszková. Retro pak reagovalo i na další trefu Vinařové z úhlu, když se opět prosadila Barbara Klimoszková. V závěru prvního dějství však více přálo štěstí Jižnímu Městu. Mühlbachová zamířila z voleje přesně a pak hattrick dovršila samotná Vinařová.

Po změně stran sedla štěstěna také na hráčky FTVS. Po třetí trefě Klimoszkové totiž snížila opět na rozdíl jediné branky baseballovým způsobem ze vzduchu dravá Pečinková. Jižňáku však stačila pouhá minuta na to, aby opět odskočil. Dvěma rychlými góly se o to postarala důrazná Radka Nováková. Devátý gól hostujícího celku přidala Bartušková, ovšem poslední desetiminutovka se proměnila ve stíhací jízdu ze strany Retra. Brychcínová mířila dolů, Klimoszková dostala kolem brány příliš mnoho prostoru a Pečinková se naopak prosadila střelou pod břevno. Pět minut před koncem tak vedlo Jižní Město jen 9:8. Tak ale také zápas skončil, protože FTVS se už do další šance nedostalo. Na důrazné napadání navíc v poslední minutě doplatila klíčová hráčka Retra Chudlařská, která po druhé žluté kartě viděla červenou.