Lacrosse > Ženský lakros > Tým FTVS přehrál radotínskou rezervu

Tým FTVS přehrál radotínskou rezervu

3.10.2009

(pur) - V dalším podzimním pokračování Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) nenavázal v sobotu celek LCC Radotín "B" na své výkony z úvodních duelů a podlehl týmu FTVS Retro Teen 8:13. Ve druhém utkání zvítězilo Jižní Město na umělé trávě v Radotíně nad Slavií 6:3, i když druhý poločas byl velmi vyrovnaný.

SK Lacrosse Jižní Město - LK Slavia Flamingo 6:3 (3:0, 3:3)

Ani jeden z týmů nebyl v ideálním složení, a tak například na straně Slavie musela mladá brankářka Justiánová do pole a do branky se tak postavila zkušená Suchánková. Jižní Město začalo velmi odvážně. Pokus Vinařové skončil ještě na břevně, ale Kateřina Jandová pak proměnila jednu ze svých dvou po sobě jdoucích šancí a slávistický trenér Mrlík reagoval oddechovým časem. Zlepšení nastalo v defenzivě, ale směrem dopředu toho červenobílý tým v prvním poločase příliš nepředvedl. Na vině byla hlavně složitá a často nepřesná rozehrávka. Možnosti Jižňáku většinou pochytala brankářka Suchánková, inkasovala do přestávky už jen dvakrát, když se prosadily Vinařová a Mühlbachová.

Po změně stran se toho zprvu moc nezměnilo. Slavia se i do útoku dostávala, ovšem trápila jí protentokrát koncovka. Na opačné straně s ní neměla problém opět Mühlbachová, která si narazila s Bartuškovou a pak přesně zamířila. Chvíli po ní navíc na 5:0 zvyšovala Radka Nováková a o osudu zápasu bylo téměř rozhodnuto. V poslední čtvrthodině se Slávistky zvedly a začaly se i prosazovat. Dvě slepené branky přinesly Lucie Lejčková a po rychlém přenosu Chybiorzová. Na straně Jižňáku se však záhy trefila velmi aktivní Bartušková. V závěru byla Slavia často v útoku a Lucie Lejčková ještě jeden gól na 3:6 přidala, ovšem pak už Jižní Město dobře bránilo a další korigování stavu nepřipustilo.

FTVS Retro Teen - LCC Radotín "B" 13:8 (9:5, 4:3)

Zápas mezi FTVS a radotínským béčkem měl zajímavou organizační předehru, kterou se povedlo na poslední chvíli vyřešit a mohlo se tak hrát. Ze strany radotínského mládí se opět dal očekávat statečný a bojovný výkon, který by mohl na oslabený celek Retra platit. V brance FTVS, které hrálo bez střídání, dokonce zaskakovala útočnice Dočkalová.

V úvodu se oba celky pustily do přestřelky, jako na divokém západě. Zatímco rezervu LCC dostala do vedení Martínková, rychlo odpověď přichystala po samostatném průniku Klimoszková, která o chvíli později dalším zásahem reagovala i na trefu Říhové o zem. Právě Říhová přihrála po deseti minutách Martínkové i na třetí vedoucí branku Radotína, avšak hattrick Klimoszkové na sebe nenechal dlouho čekat. Po čtvrthodině hry šel poprvé do vedení výběr FTVS, když se prosadila střelou k tyči Grimmová. Tentokrát se do role dotahovaček proměnily hráčky LCC a částečně se jim to dařilo, ovšem těsně před pauzou se podařilo Retru odskočit až na stav 9:5, když se o to postaraly znovu Grimmová a Klimoszková.

Vstup radotínského mládí do druhého dějství byl impozantní a znovu to vypadalo, že přestávka bude pro béčko Radotína impulzem k ještě lepšímu výkonu, jako tomu bylo v minulých duelech. Po trefě Vrabcové se prosadila i Martínková, jenže její gól padl až po odpískání střeleckého úhlu, a tak si to stejná hráčka vynahradila o minutu později z úhlu. Vedení FTVS se tak velmi rychle ztenčilo už jen na rozdíl dvou branek.

Pak ale nastala vcelku nečekaná změna. Tým Retra byl najednou rychlejší, důraznější a také úspěšnější  proměňování šancí. Ve 47. minutě vedl celek FTVS už 12:7 a rezervě Radotína nepomohl ani následný oddechový čas. Mladé hráčky najednou nezvládaly základní herní prvky, což se podepsalo na jejich psychice. V závěru se už spíše bojovalo a i když se oba týmy ještě jednou prosadily, Retro si pohlídalo vítězství, první v sezoně. Zápas vyhrálo poměrem 13:8.