Lacrosse > Jižní Město si připsalo první výhru - kopie

Jižní Město si připsalo první výhru - kopie

13.9.2009

(pur) - Hned úvodní víkend nového ročníku Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) ukázal, že zařazení radotínského béčka do soutěže je správným a přínosným krokem. Juniorky LCC totiž po sobotním výtečném druhém poločase se Slavií zatápěl v neděli také finalistovi posledního ročníku Jižnímu Městu. To se také v mnoha směrech spoléhá na některé mladší hráčky, ale vítězství 6:2 výrazně napomohly spíše zkušenosti starších. Ještě před tím si elitní tým Radotína hravě poradil s oslabeným celkem FTVS, když vyhrál 14:3.

LCC Radotín "A" - FTVS Retro Teen 14:3 (8:3, 6:0)

Radotínský "A" tým měl po sobotní výhře nad Jižním Městem potvrdit roli favorita také proti výběru FTVS. Jenže soupeř mu úlohu už před zápasem výrazně zlehčil, když měl v poli po celé utkání o dvě hráčky méně. Po dohodě kapitánů bylo utkání zkráceno jen na 2x20 minut, ovšem už po prvních sedmi odehraných bylo jasné, jak celý zápas dopadne. Radotín si většinou po brejcích do otevřené obrany vytvářel díky přečíslení vyložené šance, které trestal a rychle vedl už 5:0. Dvě branky Chudlařské a jedna trefa Dočkalové sice znamenaly chvíli před přestávkou snížení až na 3:7 z pohledu FTVS, ale nutno dodat, že nasazení hráček LCC nebylo vždy stoprocentní.

Po přestávce už Radotín svého soka do útoku prakticky vůbec nepustil a duel se spíše dohrával. Náskok LCC utěšeně narůstal, většinou po jednoduchých, ale velmi účinných akcích. Nejlepší střelkyní vítězného celku nakonec byla Michaela Srchová, která dala čtyři branky. Radotínský elitní výběr nakonec zvítězil přesvědčivě 14:3 a z úvodního hracího víkendu má plný počet bodů.

SK Lacrosse Jižní Město - LCC Radotín "B" 6:2 (2:1, 4:1)

Do značné míry se v souboji Jižního Města s radotínským béčkem jednalo o představení juniorského umění českých hráček. Zatímco na "A" tým LCC v sobotu Jižňák nestačil, na rezervu, složenou výhradně z juniorek už byl nachystán lépe. A právě i Jižní Město má v kádru prakticky polovinu velmi mladých hráček. Ovšem s nimi bylo na hřišti několik zkušených, které v rozhodujících momentech sehrály klíčovou roli. K tomu se přidaly také velmi dobře chytající brankářky a o bitvu bylo postaráno.

Kdo by čekal, že Jižní Město nebude mít s výhrou sebemenší problémy, ten by se velmi mýlil. Nasazení a snaha radotínského béčka přinesla dokonce i první branku zápasu, ovšem gól z lakrosky Vrabcové neplatil, jelikož chvíli před tím bylo pískáno. Do vedení tak šel naopak Jižňák po deseti minutách hry po voleji Mühlbachové. Zatímco dravost mladým hráčkám LCC nechyběla, tak sehranost a přesnost občas ano, což mělo za následky ztráty míčků v útoku a brejky v podání soupeře. Po jednom takovém zvýšila Bradáčová. Až chvíli před přestávkou se podařilo Radotínu snížit, když brankářku Ničovou prostřelila Šrůtová.

Důležitý pro celý zápas byl pak vyvedený nástup Jižního Města do druhého dějství. Asistence zkušené Vinařové rychle po sobě zužitkovaly Kabíčková a Bartušková. Na opačné straně sice měl tým LCC několik možností na zkorigování, jenže Šrůtová trefila jen břevno, v dalších případech čarovala Ničová. Až na pokus Čižínské z úhlu byla krátká. V dalších minutách provázelo hru velké množství nepřesností na obou stranách, a tak se spíše bojovalo o každý míček. Klid do týmu Jižního Města pak dodala Vinařová. Radotínským nepomohl ani oddechový čas, jejich útoky byly často kostrbaté, na druhé straně narážely na velmi pozornou a zkušenou obranu Jižňáku. To byl zřejmě hlavní faktor, proč si Jižní Město drželo několikabrankový odstup. Ten ještě v závěru po brejku pojistila opět Bartušková. Naopak béčko Radotína už se, i přes několik velmi nadějných šancí, ke korigování stavu nedostalo, a tak podlehlo Jižnímu Městu 2:6.