Lacrosse > Ženský lakros > Mladé hráčky Radotína za sebou mají povedenou premiéru

Mladé hráčky Radotína za sebou mají povedenou premiéru

12.9.2009

(pur) - První hrací den nového ročníku Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) přinesl několik zajímavých zjištění. V repríze posledního finále vyhrál elitní tým LCC Radotín nad Jižním Městem hladce 11:2 a naznačil, že bude mít i v nové sezoně ty nejvyšší cíle. Do soutěže pak vstoupil také radotínský "B" tým, složený z mladých hráček, který hlavně v druhém poločase velmi potrápil Slavii. Ta sice díky náskoku z prvního dějství zvítězila nakonec 15:11, ale jisté je, že i s nadějemi radotínské líhně se bude muset v soutěži počítat naplno.

LCC Radotín "A" - SK Lacrosse Jižní Město 11:2 (4:1, 7:1)

Na konci května vyhrál Radotín druhé finálové utkání nad Jižním Městem 19:2 a získal mistrovský titul. Reprízou tohoto klání odstartoval v sobotu nový ročník NLŽL. Duely těchto celků vždy slibují velký náboj, který byl ale tentokrát naplno k vidění jen v úvodu. Po čtvrthodině hry už však Radotín vedl 4:1 a hru ovládal. Soupeři nepomohl ani následný oddechový čas. Jižňák měl problémy rychle a bez ztráty přenést míček do útoku, čímž nabízel Radotínu další šance. V závěru prvního poločasu a ještě polovinu druhého navíc držela Jižní Město ve hře brankářka Ničová, která úspěšně likvidovala celou řadu šancí LCC.

Ještě šestnáct minut před koncem tak stále platilo, že Radotín vedl jen o tři branky, jenže Jižní Město jednoduše nehrálo dobře a do šancí se dostalo jen velmi zřídka. Co hůř, nekončily gólem. Naopak dlouhý brankový půst utla na druhé straně Srchová a rozpoutala další vlnu přesných zásahů v brance Jižňáku. Tomu se tak nevedlo ani v defenzivě, protože některé góly byly skutečně velmi laciné. Jižní Město se, podobně jako v prvním dějství, dočkalo i po změně stran jednoho úspěchu, když se prosadila pět minut před koncem Vinařová. Radotín měl však v tu chvíli už velký náskok a nakonec hladce zvítězil 11:2.

LCC Radotín "B" - LK Slavia Flamingo Praha 11:15 (1:10, 10:5)

Premiéru v seniorské soutěži zažila řada hráček radotínského béčka, jehož soupeřem byl poslední tým z uplynulé sezony, Slavia. Radotínské mládí vstoupilo do utkání s přílišným respektem a zkušenější hráčky soupeře v prvním poločase kralovaly. Například Lucie Lejčková dala v úvodním dějství hattrick a celkově vedla Slavia po třiceti minutách jasně 10:1. První branku radotínské rezervy v soutěži dala Petráková.

Po přestávce však došlo na hřišti až k šokujícímu obratu. Ještě ve čtyřicáté minutě to vypadalo na jednoznačnou záležitost, když Slavia vedla už 13:2, ovšem pak hráčky v červenobílém přestaly hrát a Radotín naopak začal mile překvapovat. Kvalitní a rychlé akce, za které by se nemusely stydět ani mnohem vyspělejší hráčky, předváděly juniorky LCC, jakoby se o přestávce proměnily v jiné bytosti. Gólově se prosazovala hlavně Šrůtová, ale ke slovu se dostaly i další. Šest minut před koncem prohrával Radotín už jen 10:14! Slavia si nakonec své vedení pohlídala a zápas vyhrála 15:11, ovšem s poslední dvacetiminutovkou její hráčky spokojené být nemůžou. Mladý radotínský celek vyhrál druhé dějství 10:5 a do dalších zápasů půjde určitě s větším odhodláním.