Lacrosse > Mužský lakros > Nejrychlejší ligový gól a mimořádně vydařená třetí patnáctiminutovka domácích

Nejrychlejší ligový gól a mimořádně vydařená třetí patnáctiminutovka domácích

8.4.2013

Oba týmy měly co napravovat. Malešice nepříliš povedený středeční večerní zápas na domácím hřišti s Jižním Městem a radotínští dva dny starou blamáž s For Funy.

Stejný pocit měli zřejmě i diváci, kteří si našli cestu do studené radotínské arény v docela hojném počtu a právem očekávali zajímavý duel.

Zápas začal ve velkém stylu Jan Adamiec, který vsítil bezprostředně po úvodním buly branku. Na ukazateli skóre svítil čas 0,06. Pravděpodobně nejrychlejší branky v historii boxlakrosové ligy (ověření tohoto faktu nechávám na těch, co se zabývají historií lakrosu) by nebylo dosaženo, kdyby si obraná dvojice domácích uvědomila, že úvodní hvizd rozhodčího znamená zahájení zápasu. Custodi se v průběhu dalších minut oklepali a zápas třemi brankami otočili. Nicméně vedení neudrželi a první perioda končila za stavu 3:3.

Ve druhé čtvrtině pokračoval zápas opět tříbrankovým probuzením domácích, ale hosté nastříleli nepříliš jistě chytajícímu Dominiku Sikovi čtyři branky.

O tom co se dělo v kabinách o polovině zápasu se můžeme jen dohadovat, stejně jako to po celou třetí čtvrtinu zřejmě dělali i diváci.

Hráče Malešic asi ukolébal fakt, že radotínští už nejsou to, co bývali, a zápas tak bude v duchu dvou předchozích period pokračovat až do závěrečného hvizdu, což by jim zajistilo výhru. Domácí však konečně vzali osud utkání do vlastních rukou a naprosto soustředěným výkonem, který je od nich očekáván, narušili plány malešických. Zejména hra v útočné fázi, kdy domácí útok převáděl zkoprnělé obraně Malešic, jak se hraje moderní lakros, znamenala sedmigólový příděl do branky Aleše Klokana. A protože útok podpořila i soustředěná obrana a bezchybný brankář, skóre se před poslední periodou zastavilo na hodnotě 13:7 a dá se říci, že bylo po zápase.

Tento fakt umocnila u domácích myšlenka na skutečnost, že musí ráno v půl čtvrté vstávat, aby ve čtyři hodiny odjeli na zápas do Bratislavy. Takže tomu zřejmě podřídili i hru v závěrečné periodě a průběh zápasu kontrolovali až do jeho konce.

LCC Radotín v. TJ Malešice 15:10 (3:3, 3:4, 7:0, 2:3)