Lacrosse > Mužský lakros > Národní fieldlakrosová liga má za sebou první třetinu

Národní fieldlakrosová liga má za sebou první třetinu

3.7.2013

foto Petr Poupě

(pch) - Slunný víkend přivítal na kbelském hřišti další pokračování cirkusu NFLL. Předkrm již tradičně obstarali v pátek Radotínští, kteří ve své tvrzi přivítali TJ Malešice.

Malešice po dvou předchozích prohrách nebyly v dobrém rozpoložení a navzdory zlepšenému výkonu zejména ve třetí části utkání na dravé Kustody nestačily a ze zajímavého zápasu si odnesly prohru 15:9.

TJ Malešice vs. Custodes Radotín 9:15 (2:7, 0:2, 5:1, 2:5)
Nej. střelci:
MAL: Beran T.,  Adamiec, Podroužek O. a Šedivec po 2
RAD: Moravec 8

Sobotní ráno nachytalo v nedbalkách Slavii, která měla kvůli začínajícím prázdninám a marodce horko těžko dost hráčů, aby vůbec mohla nastoupit k utkání. Do dresu se musel převléci dokonce i její trenér Chmelař a utkání tak začalo o deset minut později.

O to překvapivější pak bylo, co se dělo na hřišti. Než se na časomíře vůbec objevilo první dvojciferné číslo, zkoprnělé Malešice už prohrávaly 4:0 – všechny branky Slavie obstaral právě Chmelař po asistencích Sochny, nebo Sochna po asistencích Chmelaře. A právě tenhle náskok nakonec rozhodl o větším klidu v závěru na straně Slavie, třebaže Spalovači ještě v první části dokázali srovnat na 4:4. To bylo ale vše. Slavia se nenechala rozhodit ztraceným náskokem a opanovala utkání. Vítěznými face-offy nenechala Malešice dostat se do hry a dobrým pohybem v útoku přidělávala vrásky malešickým obráncům a zářezy do hole Martina Davida, který musel zaskočit v brance hostí za zraněného brankařského guru Iva Nedvěda. Domácí si v průběhu utkání sebejistě drželi tří až pětigólový náskok a v klidu přečkali i závěrečný neplodný nápor Malešic.

LC Slavia vs. TJ Malešice 18:15 (6:4, 4:3, 3:1, 5:7)
SLA: Chmelař 4 a Levý po 4
MAL: O. Podroužek 5

Ve druhém sobotním utkání si odbyli premiéru v letošním ročníku NFLL slovenští Tricksters, kteří vyzvali na souboj ambiciózní Jižní Město. Jižní Město mělo skvělý nástup a Bratislavané si v první periodě téměř nesáhli na míč. Jižní Město pokračovalo v dobré hře i ve druhé části hry a i díky střelecké nemohoucnosti Bratislavanů si do poločasu si vybudovalo pohodlný náskok 8:1. Ve třetí periodě se Tricksters konečně našli a dokázali se třemi brankami přiblížit soupeři na dostřel. Ten ovšem nenechal nic náhodě a díky Noskovi a Došlému ihned odpověděl. Poslední perioda byla ve znamení testování a zkoušení nových signálů na straně Jižního Města, takže se není co divit, že ji Tricksters vyhráli 2:0 a zkorigovali výsledek na přijatelných 11:6.

SK Lacrosse Jižní Město vs. Tricksters Lacrosse Team 11:6 (3:0, 5:1, 3:3, 0:2)
JME: Černík a Došlý po 3
TRI: Kramár, Lichtner a Holoda po 2

Tricksteři si přeložili své nedělní utkání na sobotu, a tak po krátké pauze naskočili proti rozjetému Radotínu. A bylo to hra kočky s myší od samotného počátku. Mistr se nerozpakoval a střílel ze všech pozic a slovenská obrana nevěděla, kam dřív.

LCC Radotín v. Tricksters Lacrosse Team 19:1 (6:0, 3:1, 10:0, 0:0)
RAD: Weiss 7
TRI: Lichtner 1

Pokud někoho zajímalo, zda Slavia zopakuje svůj dobrý výkon i v neděli proti Tricksters, musel si na kbelský stadion možná trochu přivstat. Od 10 hodin se zde proti sobě postavili soupeři, mezi nimiž jde vždy o každou branku a při jejichž utkání to vždy jiskří. A dnešek nebyl výjimkou. Oba týmy se střídaly ve vedení a na rozdíl dvou branek se od sebe dostaly jedině díky trháku Slavie, za kterou ve 25. a 27. minutě skóroval Schaffner. Do sedmi minut ovšem Bratislavané díky Kováčikovi a Lichtnerovi stav zase srovnali. Do druhé půle ale Slavia vstoupila nekoncentrovaně a v polovině třetí periody najednou prohrávala 6:9. Její útočné opory Chmelař, Sochna a Roubíček ale zatroubily na poplach a Slavii se podařilo do 67. minuty stav zase srovnat. A když už byla tak rozjetá, přidal Sochna, Roubíček a Levý další branky. Tricksters se pokusili ještě o zvrat, když v 77. minutě nechali zkontrolovat Roubíčkovu lakrosku. Hlava byla příliš úzká, takže Slavia do konce utkání hrála s vyloučeným hráčem. Závěr však zvládla i díky skvělým zákrokům Rolla v brance a odnesla si zasloužené vítězství 13:10.

LC Slavia Praha vs. Tricksters Lacrosse Team 13:10 (3:3, 3:3, 2:3, 5:1)
SLA: Sochna 3, Roubíček 3, Chmelař 3
TRI: Lichtner 5

V posledním utkání víkendu chtěly Malešice proti Jižnímu Městu ukázat, že jsou opravdu loňským finalistou NFLL. A to se jim dařilo, alespoň zpočátku. Pečlivá obrana nepouštěla Jižní Město do šancí, David v brance si vzpomněl na svá nejlepší léta a rychlý přechod do útoku dodal utkání atraktivitu. Malešicím to ale vydrželo jen první polovinu utkání. Do třetí periody se vrátily Malešice, jak je známe z posledních utkání – rozladěné a nekoncentrované. Jižní Město toho využilo k zásadnímu úniku a během sedmi minut nasázelo Spalovačům pět branek. Malešice se pak sice obdivuhodně zvedly a na začátku posledního dějství dokázaly srovnat na 9:9. Stálo je to ale asi příliš sil a bylo to zase Jižní Město, kdo šňůrou čtyř branek strhl konečné vítězství na svou stranu.

SK Lacrosse Jižní Město vs. TJ Malešice 13:10 (1:1, 2:3, 6:2, 4:4)
JME: Ondráček 3, Kytka 3,
MAL: Beran T. 4