Lacrosse > Interkros > Reprezentace > MS v interkrosu 2013 > MS v interkrosu – muži zaváhali, ženy bez problémů

MS v interkrosu – muži zaváhali, ženy bez problémů

20.7.2013

I tak by se dal shrnout první den mistrovství z pohledu českých výběrů. Ženská reprezentace do turnaje vstoupila vítězně, když přes malé problémy v úvodu utkání, zapříčiněné částěčně i nefunkční časomírou, dokázala i přes remízu 9:9 v poločase nakonec zvítězit 27:20 proti výběru Německa. Mužský výběr ve svém prvním vystoupení na turnaji podcenil italské soupeře a po velmi vyrovnaném utkání, kdy se vedení měnilo z jedné strany na druhou, remizoval 26:26

Ve druhém utkání na hráčky českého výběru čekala domácí Francie. I přes herní převahu našich reprezentantek se to v první polovině zápasu na skore přiliš neprojevilo. Až druhá perioda rozhodla o jasné převaze s konečným skore 35:20.

Češi ve svém druhém vystoupení na turnaji narazili na výběr Kanady, která v prvním utkání lehce porazila mix Slovenska s Německem. I přes vyrovnanou hru s rychlými breaky na obou stranách se Češi postupně dostávali do vedení. V poločase sice jen o dvě branky, ale na konci utkání již o osm. Konečné skore 29:21.