Lacrosse > Mužský lakros > Muži ani ženy LCC Radotín se mezi evropskou elitou neztratili - kopie

foto Barbara Zelenayfoto Barbara Zelenay
foto Barbara Zelenay
foto Ondřej Mikafoto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika

(jb) – V belgickém Gentu se o víkendu konal evropský pohár mistrů – Ken Galluccio Cup. V silné konkurenci dvanácti mužských a osmi ženských týmů, vítězů národních lig, se oba radotínské celky prosadily na nejvyšší příčky.

Muži zahájili svou cestu turnajem jednoznačným vítězstvím na irskými UCD 10:0. Hattrickem se blýskl Emil Moravec, Radek Skála s Petrem Poupětem předvedli ukázkový gól po triku se schovným míčem.

Druhý zápas byl o poznání těžší. Proti velmi dobře fyzicky připravenému týmu Oslo Legends se Custodes prosadili až ve druhé půlce. Ke konečnému vítězství 7:4 přispěl pěti zásahy Radek Skála.

Ve čtvrtfinále se radotínští postavili německému mistru ze Stuttgartu a úvod zápasu jim vůbec nevyšel. Po první čtvrtině prohrávali 0:2 a hra se jim nedařila. K velkému obratu zavelel kapitán Petr Poupě, který během dvanácti minut třemi brankami otočil skóre ve prospěch svého týmu. Custodes získali sebevědomí, začali kontrolovat hru, v druhé půli zápasu již na hřišti dominovali a nakonec zvítězili jednoznačně 10:3.

V semifinále turnaje se hráči LCC střetli s anglickým týmem LC Spencer a tento zápas se jim bohužel příliš nevydařil. V úvodu utkání obdrželi několik laciných branek, útok se neprosazoval proti důsledné obraně soupeře a Custodes celý zápas tahali za kratší konec. Osm minut před koncem již prohrávali 2:6. V závěru tým ještě zabojoval, Jirka Loskot, Matěj Barák a Radek Skála snížili na rozdíl pouhé jedné branky, ale v závěru po další chybě opět inkasovali a do finále se neprobojovali.

Zápas o třetí místo mezi českými mistry a vítězem ligy severní Anglie, Stockportem, byl jeden z nejlepších na turnaji. Dařilo se především Jirkovi Loskotovi, autorovi čtyř branek, a skvěle hrála celá obrana v čele s oběma brankáři, Jakubem Marešem a Tomášem Říhou, kteří se po celý turnaj pravidelně střídali.

Ještě 11 minut před koncem zápasu vedli Custodes 8:4 a zdálo, že si připíší cenný skalp. Závěr zápasu ale nezvládli a několika zbytečnými chybami pustili zápas do prodloužení. V něm držel tým skvělými zákroky Tomáš Říha. Na konci druhé minuty však Custodes lacině ztratili míč v útoku a Stockportu se podařilo zápas rozhodnout pěkným gólem jejich nejlepšího střelce Toma Gosnaye.

Celkově můžeme hodnotit vystoupení LCC jako úspěšné, ale při trošce štěstí a lepším zvládnutí některých klíčových okamžiků mohl tým dosáhnout i na vyšší příčky.

Vítězem mužského turnaje se stal nakoncec anglický Spencer, když si ve finále poradil poměrně snadno se švédskými Farsta Cobras 13:3.

Ženy LCC se ve skupině postupně utkaly s týmy Amsterdam Lions (13:2), Wirral Oxton (6:11) a Wettingen Wild (22:0). Vybojovaly tak ve své skupině druhé místo a v semifinále narazily na svého velkého rivala – německý Hannover. V dramatickém utkání dokázaly Češky zvítězit 8:7, a probojovaly se tak až do finále celého evropského poháru.

V něm však nestačily na suverénní anglický tým z Oxtonu (6:16) a v konečném účtování obsadily velmi cenné druhé místo. Navíc byla radotínská Adéla Blahovcová vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje.

Belgičtí pořadatelé připravili skvělý turnaj a je potěšující, že v silné konkurenci oba radotínské týmy uspěly.

Výsledky a statistiky mužského turnaje najdete zde, ženského zde. FB stránka turnaje je k vidění tady.