Lacrosse > Ženský lakros > Češky po jasné výhře nad Německem skončily deváté

Češky po jasné výhře nad Německem skončily deváté

26.6.2009

(pur) - Česká ženská reprezentace zvládla poslední utkání na mistrovství světa v Praze na jedničku. V duelu o konečné deváté místo porazila Německo hladce 15:5 a oproti poslednímu světovému šampionátu si o jednu příčku pohoršila. Nutno ale dodat, že v těžší konkurenci.

Češky porazily celek Německa už v základní skupině a velké problémy němely ani v pátečním utkání o devátou příčku. V úvodu se dlouho nemohl domácí tým prosadit, až v deváté minutě rozehrála Hubschmannová na Dočkalovou, která otevřela skóre. Na opačné straně pochytala několik možností německého výběru brankářka Dřevíkovská a pak přišly klíčové minuty utkání.

Eva Chudlařská nasázela během tří minut hattrick a navíc stihla ještě mezitím přihrát Michaela Srchové na další gól. Češky rázem vedly 5:0, navíc po podařených a pohledných akcích. Německu se povedlo korigovat v prvním poločase jen jednou z lakrosky Wilhelmové, závěr úvodní části ale opět patřil domácím, když se dvakrát prosadila Hubschmannová.

Po přestávce začal český tým opět velmi svižně a rychle utekl až na rozdíl deseti gólů. Navíc byly Češky precizní i v obraně a soupeři toho moc nedovolily. Až v závěru utkání se podařilo Německu částečně velký náskok českého týmu zkorigovat, ale i tak si hráčky v červeném připsaly jasné vítězství 15:5. Čtyři góly v utkání dala Eva Chudlařská, hattrick si navíc připsaly Hubschmannová a Srchová. Český výběr tak skončil na MS na deváté příčce.

Chtěly jsme ukázat, co umíme a myslím, že se nám to dnes podařilo. Bylo tam hodně pohledných akcí a kombinací. Řekla bych, že to byl cíl každé hráčky, abychom se po prohraném duelu s Irskem zvedly a bojovaly o to deváté místo až do konce,“ řekla po utkání brankářka českého týmu Daniela Dřevíkovská, která měla právě v pátek jednatřicáté narozeniny.

V duelu s Německem odchytala první poločas a inkasovala jen jednou. „Ten gól mě dost mrzí, protože jsme tu střelu navíc škrtala, ale důležitější byl ten týmový výkon a že jsme dokázaly vyhrát,“ uvedla Dřevíkovská.

Český tým chtěl před šampionátem bojovat o pátou příčku, nakonec však skončil devátý. Odehrál osm zápasů v devíti dnech a ten prolínací o postup do čtvrtfinále s Irskem mu nevyšel. „Všechny nás to mrzelo, že ten zápas s Irskem musel potkat zrovna nás na mistrovství světa v Praze, ale už s tím nic nenaděláme. Nakonec jsme si vlastně pohoršily oproti poslednímu šampionátu jen o jednu příčku, ale herně jsme byly mnohem dál,“ vysvětlovala Dřevíkovská a doplnila. „Myslím, že české fanoušky jsme nezklamaly. Oni asi netušily, jaké máme cíle, prostě se přišly podívat na lakors a měly radost z naší hry. Hlavně nás v každém duelu povzbuzovala, za což jim patří velký dík.“