Lacrosse > Ženský lakros > Češky si připsaly první výhru, zdolaly Německo

Češky si připsaly první výhru, zdolaly Německo

20.6.2009

(pur) - Česká ženská reprezentace v sobotním duelu na mistrovství světa v Praze vyhrála nad Německem 8:4, ovšem výkonem po většinu zápasu příliš neoslňovala. Hlavně směrem dopředu si Češky nedokázaly vyhovět podle představ a akcím chyběla dravá koncovka. Přesto se po první výhře český tým alespoň psychicky pozvedl a v neděli chce bojovat o výhru s Walesem.

Česká republika – Německo 8:4 (4:1)

Český tým se ve svém druhém utkání ve skupině B utkal s Německem. Několik slibných možností domácího celku v úvodu pokryla brankářka Paulová. Skóre otevřela až na konci osmé minuty Dočkalová a stejná hráčka o chvíli později z podobné pozice přidala i druhou branku. Německé náznaky útoků nebyly pro domácí tým nebezpečné a po necelé čtvrthodině hry zvýšila na rozdíl tří branek Koubová.

Jinak se ale Češky herně dost trápily a ve třiadvacáté minutě inkasovaly z lakrosky Evy Schulteové. Poměrně rychlá odpověď však přišla po asistenci Chudlařské a přesné střele Srchové. Těsně před koncem prvního dějství ještě mohla přidat další gól domácích Brychcínová, ale po chybě brankářky Paulové netrefila odkrytou branku.

Do druhého poločasu nastoupila do branky českého celku Dřevíkovská, která po minutě a půl inkasovala po trefě Schröderové. O chvíli později byla v dobré pozici hostující Luhnová, ovšem v rozhodující chvíli jí vypadl míček. Češky se sice do šancí dostávaly, ale dlouho se nemohly prosadit. Až po dlouhých třinácti minutách zacílila přesně Hubschmannová a zvýšila na 5:2.

O pět minut později uklidnila domácí tým Kopecká, když zblízka přidala šestou branku. Německu se ještě podařilo v závěru snížit, když se trefila Wilhelmová, ovšem rychlou odpověď přichystala znovu Dočkalová, která tak dovršila hattrick. Oba celky se ještě jednou prosadily, a tak nakonec český tým vyhrál 8:4.