Lacrosse > MS 2018: Česko – Belgie 10:8

MS 2018: Česko – Belgie 10:8

19.7.2018

(ps) Český tým si zopakoval utkání s Belgií, se kterou v základní skupině vyhrál 15:8. Po kvalitním a soustředěném výkonu v první polovině však v té druhé značně polevil a nakonec se musel strachovat o výsledek. Naštěstí na obrat v utkání už soupeř neměl dost času ani sil.

Vstup do utkání se českému týmu vydařil a první periodu vyhrál 3:1. Když ve 36. minutě zvýšil Jáchym Plecháček na 7:2, vše nasvědčovalo tomu, že trenérské duo Kaden-Kaden bude moci na hřiště poslat i záložní hráče. Nikoho v té době asi nenapadlo, že to byl poslední gól, který čeští hráči dali bez toho, že by jim soupeř nahrál před svoji prázdnou branku. Druhá polovina utkání se tedy nepovedla, když český výběr strávil na polovině soupeře pouze několik bezvýznamných chvilek.

V závěru Belgičani mocně tlačili a třemi góly v posledních dvou minutách snížili až na 8:10. Na víc už naštěstí neměli. Druhé vítězství v řadě tak posunulo Česko do utkání s Hong Kongem.

Nejlepším českým hráčem byl vyhlášen Tomáš Jasek a bude tak mít tu čest nosit vlajku až do příštího utkání. Klíčem k výsledku bylo i kvalitní pokrytí nejlepšího hráče Belgie Kyle Bakera, kterého doslova vymazal Jiří Minařík.

Česká republika - Belgie 10:8 (3:1, 4:2, 2:2, 1:3)