Lacrosse > Mužský lakros > Mizérie v radotínské lakrosové aréně

Mizérie v radotínské lakrosové aréně

5.4.2013

Ilustrační foto Rosťa Zapletal

(pp) – Již podruhé v krátké době se na radotínském hřišti ve čtvrtek 4. 4. sešli finalisté loňského ročníku NBLL, domácí LC Custodes Radotín a tým Forfun, a stejně jako v prvním zápase se nejednalo o bůhvíjaké lakrosové pokoukání.

Sice to může znít tvrdě, ale tento zápas šlo po závěrečném hvizdu označit za lakrosovou parodii.

Zápas přitom začal povedenou střelou hráče Forfunu Vojty Weisse, která je snem snad každého trenéra – schovaná za bránícím hráčem, odrazem od země do horního rohu branky. Ovšem tím to na dlouhou dobu ze strany FF skončilo. Hráči Custodů se solidárně přidali, a tak v poklidu skončila nekoukatelná čtvrtina za stavu 2:1 ve prospěch domácích.

Kdo předpokládal, že ze strany loňských finalistů šlo pouze o jakési zahřívání, se mýlil. Hra pokračovala ve školáckých nepřesnostech na obou stranách, a i když skóre v počtu vstřelených branek narůstalo na straně Custodů, jednalo se spíše o náhodně vstřelené branky místo lakrosových kombinací, na které jsme od domácích hráčů zvyklí. Za zmínku snad stojí dvě branky vstřelené obránci domácích Mírou Poláchem a Romanem Seidlem, kde zejména ta Seidlova, jak se ukázalo, byla asi nejhezčím momentem zápasu (tedy kromě závěrečného hvizdu). Do kabin po dvou odehraných periodách odešli hráči za stavu 10:2.

Zřejmě tam už ale nedorazili trenéři obou týmů nebo hráči nebyli schopni vnímat jejich pokyny, protože to, co se odehrálo ve zbytku utkání, bylo nad očekávání.

Ve třetí periodě nebyli domácí schopni až do konce čtrnácté minuty vystřelit pořádně na bránu, aby pak v jedné minutě vstřelili tři branky. Čtvrtá čtvrtina nezůstala té třetí nic dlužna a hráče domácích neprobudila z letargie ani zpráva, že mladíci z Wolves porazili rozdílem třídy hráče Pardubic na jejich domácí půdě.

Z předvedených výkonů lze vyzdvihnout snad jen brankáře obou týmů a rozhodčí, kteří tuto „lakrosovou selanku“ s přehledem zvládli. A pak samozřejmě těch pár „věrných diváků“, kteří museli při odchodu litovat, že vůbec přišli. Závěrem lze doufat, že tolik očekávané slunce a teplo rozmrazí v hráčích obou týmů zatím zamrzlý lakrosový um. V opačném případě budou mít činovníci klubu LCC hlavu s tím, který z týmů je vlastně „A“ tým a který je jeho rezerva.

LCC Radotín v. ForFun 17:4 (2:1, 8:1, 3:1, 4:1)