Lacrosse > Mužský lakros > LCC Radotín po deváté v řadě mistrem boxlakrosové ligy

LCC Radotín po deváté v řadě mistrem boxlakrosové ligy

1.6.2014

(pp) – Sobotní poslední květnový den patřil na radotínském hřišti boxlakrosu. Krátce po poledni se začalo rozhodovat o vítězích v jednotlivých kategoriích mládežnického boxlakrosu.

Nejúpěšnějším klubem je Old Dogs Plzeň. Hráči ze západu získali prvenství hned ve třech kategoriích: U10, U11 a U15. LCC Radotín byl úspěšný v kategorii třináctiletých a hráči SK Lacrosse Jižní Město lépe zvládli rozhodující zápas kategorie U17 a tak jeden mládežnický titul putuje na jih Prahy.

Vrcholem dne byl finálový zápas mezi tradičními finálovými soupeři, radotínskými Custody a hráči LC Jižní Město. Domácí tým, v letošním ročníku dosud neporažený, postrádal několik hráčů základní sestavy ať už pro zranění nebo pro jejich působení v zámořských lakrosových misích. Tým LC Jižní Město, ač jeho soupiska čítá třicet tři hráčů, dorazil rovněž oslaben o některé klíčové hráče sestavy. Na vítěze tohoto finále, které se hrálo pouze na jeden zápas, čekal jako každoročně od roku 1987 mistrovský pohár, ovšem ve zrestaurované podobě.

Samotný zápas předcházely veškeré oficiality v podobě představení hráčů obou týmů, vyvěšení státní vlajky a zaznění státní hymny. Vynikající kulisu slibovala zajistit vcelku početná kolonie diváků z obou táborů, která se nashromáždila v hledišti v průběhu celého odpoledne.

Zápas začal krátce po sedmé večerní hodině, a začal lépe pro domácí tým. Ten šel do vedení zásluhou hráče Dominika Peška, který byl v dalším průběhu zápasu nejpilnějším a nejúspěnějším střelcem. Za necelou minutu po předchozí následovala branka Jiřího Loskota, která byla i poslední brankou první periody. V této části zápasu se hráči Jižního Města ještě dostávali do šancí, které s naprostým přehledem likvidoval vynikajícími zákroky brankář Custodů Dominik Sika. Tam, kde již byl překonán pomohla branková konstrukce.

Ve druhé periodě začala útočná aktivita hostí slábnout. Domácí přidali dvě branky, na které odpověděl nejlepší hráč hostí Pavel Došlý. To však bylo ze strany Jižního Města vše a do velké přestávky v polovině zápasu se šlo za stavu 7:1.

Od poloviny zápasu už dominoval pouze jeden tým a tím byl tým domácích. Velice dobrá hra v obraně radotínských potlačila veškeré útočné snahy hráčů Jižního Města.

Poslední perioda se tak za stavu 12:2 dohrávala za naprosté bezradnosti hostí v útočném pásmu.

Se závěrečným hvizdem tak mohly propuknout oslavy radotínských hráčů a diváků ze zisku devátého titulu mistra boxlakrosové ligy v řadě. Trochu stranou finálového duelu probíhala radostná událost v „týmu“ Emila Moravce, hráče domácích, kdy do poslední minuty zápasu nebylo jasné zda utkání dohraje nebo vyrazí s partnerkou a očekávaným potomkem směr porodnice. Zřejmě vcelku hladký průběh finálového zápasu ale způsobil, že nový lakrosový hráč Emil jr. přišel na svět až několik hodin po závěrečném hvizdu. Blahopřejeme!

LCC Radotín vers. LC Jižní Město 15:2 (2:0, 5:1, 5:1, 3:0)