Lacrosse > Ženský lakros > ME: Zlato obhájila Anglie

ME: Zlato obhájila Anglie

16.8.2015

Mistrovství Evropy v ženském lakrosu skončilo v sobotu v Nymburce triumfem Anglie. Ta ve finále porazila Wales 11:8. Skotsko bere bronz po těsné výhře 10:9 nad týmem Izraele. Všechny cenné kovy tak putují do Velké Británie.

Sobotní program načalo utkání o páté místo. V něm tahalo celou dobu za kratší konec Německo. Irky si hlídaly náskok několika branek a nakonec zvítězily 8:4. Bitvě o bronz pak nic nescházelo. Diváci viděli skvělé nasazení, drama, i zhruba třičtvrtěhodinová pauza kvůli bleskům a průtrži mračen. První déšť za celou dobu šampionátu.

Do zápasu lépe vstoupil Izrael, když hlavně díky hattricku Jessicy Rothsteinové vedl rychle 3:1. Gólová smršť v prvním poločase se zastavila až na výsledku 8:6 pro Izrael. Během necelých pěti minut druhého dějství se Skotsku podařilo skóre obrátit na 9:8. Pak přišla zmíněná pauza kvůli nepřízni počasí. Po návratu na hřiště se už Skotkám povedlo těsný náskok udržet a po výhře 10:9 mohly slavit zisk bronzu.

Finálový duel měl na straně týmů stejné obsazení jako před třemi lety v Amsterdamu. Wales chtěl Anglli vrátit porážku. Český lakros může těšit, že měl v bitvě o zlato dvojnásobné zastoupení mezi rozhodčími.

Samotné utkání sice začal lépe Wales, ale Anglie rychle vývoj skóre otočila. Po čtvrthodině vedla už 8:2. Wales ale zabojoval a do přestávky snížil na 6:8. Po změně stran však Anglie opět odskočila a nakonec si pohlídala výhru 11:8. Angličanky získaly už šestý titul mistra Evropy v historii.

Češky na domácím šampionátu skončily sedmé. Více info a celkové pořadí najdete na: http://ec15lax.com/