Lacrosse > Ženský lakros > ME: Semifinále Češkám opět uteklo

ME: Semifinále Češkám opět uteklo

12.8.2015

Podobně jako před třemi lety v Amsterdamu, také v Nymburce český tým vypadl ve čtvrtfinále. Tentokrát bylo nad jejich síly Skotsko, které vyhrálo 15:6.

Dalšími semifinalisty jsou Anglie, Wales a Izrael. Obhájkyně trofeje z Anglie si dnes hladce poradily s Irskem 23:4. Podobně jednoznačný byl souboj Walesu s Lotyšskem, který ostrovní tým vyhrál 20:1. Německo drželo krok s celkem Izraele jen první poločas, když prohrávalo 3:5, nakonec však Izrael postoupil po vítězství 10:5.

Češky vstupovaly po dvou dnech volna do čtvrtfinále odhodlaně, ale Skotky odskočily hned během první čtvrthodiny na 7:1. Ve druhém poločase se sice hra domácích zlepšila, ale ve skóre se na méně než šest branek nepřiblížili. Útoky českého týmu totiž často končily nepřesnou střelou, nebo ztrátou míčku už v předfinální fázi.

Skotsko změří v pátečním semifinále síly s Walesem od 15 hodin, už v poledne nastoupí Anglie s Izraelem. Češky se zítra ve tři postaví v bojích o páté místo Německu. Ve čtvrtek pokračují také duely o nižší pozice, které jsou často velmi vyrovnané.