Lacrosse > Ženský lakros > ME: Češky skončily sedmé, ve finále Anglie a Wales

ME: Češky skončily sedmé, ve finále Anglie a Wales

14.8.2015

Pro český tým skončilo domácí mistrovství Evropy už dnes večer, když v bitvě o sedmé místo porazil Lotyšsko jasně 13:2. V zítřejším finále si zahrají Anglie a Wales. Tyto celky hrály o zlato také před třemi lety na posledním ME v Amsterdamu a vlastně vždy byly na kontinentálním šampionátu na stupních vítězů.

Anglii v prvním semifinále trápil v úvodu celek Izraele, když po devíti minutách byl stav 4:4. Angličanky do poločasu ale odskočily na rozdíl čtyř branek, který se jim povedlo držet až do konce. Obhájkyně trofeje postoupily do finále po výhře 12:8.

Ve druhém semifinále si Wales vypracoval klíčový čtyřbrankový náskok už během prvních deseti minut. Ve druhém dějství dokonce vedl Wales už 9:2, Skotky pak vykřesaly naději, když šest minut před koncem snížily na 7:11. Wales se ale uklidnil time outem a stihl pojistit postup ještě dvěma góly. Finále se hraje zítra od 15 hodin.

Češky nastoupily proti Lotyšsku až v 18 hodin a pobaltský tým překvapil ten domácí rychlým vedoucím gólem. Český celek se ale postupně dostával do tempa a už v poločase vedl 4:1. Po změně stran pokračovaly Češky v brankových hodech a soupeře prakticky k ničemu nepustily. Domácí výběr předvedl několik pohledných povedených akcí, které by se hodily v předchozích duelech. Český tým tak v Nymburce skončil po výhře 13:2 sedmý a oproti poslednímu ME si o dvě příčky pohoršil.