Lacrosse > Ženský lakros > ME: Češky plní plán

ME: Češky plní plán

8.8.2015

Po ůvodní jasné porážce s Anglií 3:17 si české reprezentantky na domácím ME v Nymburku poradily v sobotu večer s Norskem hladce 19:2. Šampionát probíhá ve velmi horkém počasí a některé týmy mile překvapují.

Mladý český výběr hned v zahajovacím utkání statečně bojoval proti obhájkyním titulu z Anglie. Po deseti minutách byl stav po gólu Anny Kopecké jen 1:2, Angličanky ale postupně dominovaly. Za domácí ve druhé půli už jen korigovaly Michaela Srchová a na konečných 3:17 Tereza Karnetová.

První hrací den přinesl také jeden vyrovnaný duel mezi Izraelem a Walesem. I když v poločase vedl Izrael jasně 8:2, nakonec se zrodila remíza 9:9. V pátek už se hrála plná porce sedmi zápasů a do turnaje se postupně zapojily všechny týmy.

Atraktivní zápas sehrálo Švýcarsko s Lotyšskem, z něhož vzešel po výsledku 10:8 jako vítěz pobaltský celek. Večer pak diváci mohli sledovat lákavou bitvu Itálie s Izraelem. Oba celky spoléhají na zámořské posily, což bylo na kvalitě hry vidět. Izrael nakonec slavil v utkání, kde bylo k vidění pět žlutých a jedna červená karta, výhru 12:8.

I sobotní program nabídl některé vyrovnané bitvy. Švýcarky tentokrát braly body za těsné vítězství 8:6 nad Švédskem. Itálie tentokrát vybojovala výhru 14:12 nad celkem Nizozemska. České hráčky a fanoušky pak zajímal souboj Skotska a Irska ve skupině 3. Kvalitní zápas vyhrály Skotky těsně 8:7 a zřejmě budou soupeřkami českého týmu ve čtvrtfinále.

Češky totiž zvládly utkání s Norskem jednoznačným poměrem 19:2. Nejvíce se činila Anna Kopecká se sedmi góly Druhé místo si ale zajístí jen v případě zítřejší výhry nad Finskem (13:30). Postupové pozice už pomalu dostávají konkrétní obrysy.