Lacrosse > Mužský lakros > Malešičtí s ForFuny nezaváhali

Malešičtí s ForFuny nezaváhali

10.4.2017

(ps) Do Malešic v neděli v podvečer zavítal další z kandidátů na letošního finalistu – radotínský LC ForFun, kterému se letošní sezona zatím daří a hraje ve výborné formě. Utkání proto slibovalo dramatickou podívanou. Domácí si ale se soupeřem poradili a i nadále se drží v popředí tabulky NBLL.

Úvod utkání měli domácí již tradičně pomalejší. Útok se dostával do tempa velmi zvolna a v obraně byly bez Haryho Mrlíka zmatky v domácí obraně zpočátku více než viditelné. Časem se ale defenzíva zkonsolidovala a po zbytek utkání působila velmi kompaktně a to i přesto, že několik jejich členů hraje svojí první sezonu. První perioda skončila 1:1, když žádný z týmů nepředvedl nic mimořádného.

Vstupy do dalších period mají malešičtí tradičně dobré, a to se opakovalo i tentokrát, když během tří minut dali na 4:1. Hosté ale kontrovali brankami Klímy a A.Kostky. Pak ale přišel rychlý brejk domácích, který Michal Hužvar vyřešil parádní střelou k tyči. O poločase tak na imaginární světelné tabuli, která pro tento večer vypověděla poslušnost, “svítilo“ 5:3.

I začátek třetí periody opanovali hráči z Malešic, když pěti brankami během čtyř minut prakticky rozhodli utkání ve svůj prospěch. Poslední perioda pak přinesla už jen více vyloučených než pohledných lakrosových akcí.

Konečné skóre 13:5 tak poměrně přesně vystihuje dění na hřišti. Hosté se nebyli schopni prokousat důslednou malešickou obranou, za kterou navíc chytal velmi pozorný Aleš Klokan. Domácí tentokrát svůj poměrně kreativní útok vyšperkovali (sic!) překvapivě i brankami po střelách ze vzdálenějších pozic a využitými přesilovkami (celkem 6). Střelcem utkání se stal Jan Adamiec s pěti góly, nahrávačem pak Ondřej Podroužek, rovněž s pěti příhrami.

TJ Malešice – LC ForFun 13:5 (1:1, 3:2, 5:1, 3:1)