Lacrosse > Mužský lakros > Malešické derby bylo zajímavé do posledního okamžiku

Malešické derby bylo zajímavé do posledního okamžiku

12.10.2010

Ilustrační foto

(jm) - Kdo si myslel, že začátek svého prvního zápasu letošní NBLL odehrají týmy opatrně, zmýlil se. Rozehřátí z fieldové ligy, zakousli se do sebe soupeři z Malešic a Slavie od prvního momentu.

Úvodní patnáctiminutovka se odehrála ve znamení celoplošného fyzického lakrosu, kterému vévodily obrany a výkony obou brankářů. Během této části hry se trefila pouze Slavia, zatímco její brána, pozorně střežená vynikajícím Dobrým, zůstávala pro malešické útočníky zakletá. První přestávku si tak domácí Slavia užila s vedením 1:0.

Během druhé periody však své vedení nenavýšila. Naopak zbytečný zákrok kapitána u vlastního brankoviště poslal sešívané do pětiminutového oslabení. Během něj si stihli hráči v modrožlutém střihnout i přesilovku pět na tři, kterou tři vteřiny před návratem Hornieckého zužitkovali. Zatímco Mocek ještě stále pykal, ujali se poprvé v zápase vedení hosté. Do šaten se tudíž šlo za fotbalového stavu 2:1 pro Malešice.

I ve druhé půli dominovali gólmani, ale přeci jen začalo gólů přibývat. Do stavu 3:3 stíhali Slávisté držet krok s nervózním hostujícím celkem. Pokud jejich obrana kapitulovala, podržel je v bráně Marek Dobrý, posila z Jižního Města. Posléze se ale Malešicím podařilo odskočit do trháku a vytvořit si náskok tří bodů, 6:3. Celek sešívaných se ale znovu zakousl do soupeře a zarputilou hrou s totálním nasazením stáhl opět na rozdíl jediné branky, 6:5 z pohledu hostí. Ti se ale nedali, znovu si vytvořili mírnou převahu, kterou zužitkovali ve vedení 8:5, a to už si vzít nenechali.

V prvním utkání tak Slavia velmi mile překvapila především svou neutuchající bojovností, kterou zaskočila favorita z Malešic. Ten se naopak musel ještě v závěru strachovat o své pohublé vedení. Nakonec ale plnou bodovou nadílku bere celek z Malešic po nejtěsnější možné výhře, 8:7.

Slavia - Malešice 7:8 (1:0, 0:2, 4:4, 3:2)