Pavel Došlý proti Martinovi Mrlíkovi v semifinálePavel Došlý proti Martinovi Mrlíkovi v semifinále
Tomáš Pelikán v brance domácíchTomáš Pelikán v brance domácích
Tomáš Pelikán v brance domácích
Malešičtí dobře brániliMalešičtí dobře bránili
Malešičtí dobře bránili
Uprostřed bez helmy šťastný střelec vítězného góluUprostřed bez helmy šťastný střelec vítězného gólu
Uprostřed bez helmy šťastný střelec vítězného gólu

(ps) – Středeční podvečer rozhodl o tom, že si po dlouhých šesti letech malešický tým opět zkusí atmosféru finále NBLL. V dramatické a naprosto vyrovnané semifinálové sérii vyřadil LC Jižní Město 2:0 na zápasy a v sobotu se postaví domácímu LCC Radotín ve finále hraném na jedno utkání.

První utkání semifinálové série v rozpálené hale na Jižním Městě navázalo na obě předcházející klání obou soupeřů v základní části soutěže, které skončily vždy vítězstvím jednoho celku o pouhou branku s tím, že jeden duel rozhodlo až prodloužení. I tentokrát se hrálo urputné a zcela vyrovnané utkání, kdy až do stavu 7:7 padaly pravidelně góly na obou stranách. Domácí Jižní Město stále vedlo, avšak hosté z Malešic především v útoku hráli velmi rozmanitě a dokázali několikrát rozebrat obranu domácích. Závěr třetí periody však patřil domácím, kteří třemi góly dokázali soupeři odskočit. Malešický tým ale nesložil zbraně a čtyřmi brankami mezi 48. a 56. minutou obrátil skóre. Jižňák si ale na konci 58. minuty zásluhou excelentního kapitána Pavla Došlého vzal vedení zpět a početní diváci v hledišti již začali oslavovat vítězství domácích. Proti byl však kapitán hostů Tomáš Beran, který 14 vteřin před koncem utkání pro něj typickou akcí zvedl odražený míč na brankovišti a srovnal skóre na 13:13.

Muselo se prodlužovat a v tom byli šťastnější hosté, když po devadesáti sekundách Ondřej Podroužek vstřelil vítězný gól.

LC Jižní Město vs. TJ Malešice 13:14 (4:3, 3:3, 3:2, 3:5, 0:1) – po prodloužení

O tři dny později pokračovala série v Malešicích. Hosté tentokrát nenasadili nadějné juniory jako v neděli, ale vsadili na velezkušeného Jakuba Nováčka, Lukáše Seilera, či reprezentanty Dana Utěšila, Adama Ondráčka a Michala Rozkota. V úvodu utkání bylo patrné, že změny v sestavě Jižnímu Městu působily kombinační problémy a domácí tým soustředěnou, dobře organizovanou hrou postupně navyšoval skóre až na 8:3.

Většina střel Jižního Města končila na pozičně vždy velmi dobře připraveném brankáři domácích Tomáši Pelikánovi. V závěru 3. periody ale začal úřadovat navrátilec Jakub Nováček, který za posledních dvacet minut utkání stačil vsítit čtyři branky! Ta poslední, vyrovnávací na 8:8, padla v čase 59:44 a s domácími to nevypadalo vůbec dobře, neboť prakticky za celou poslední periodu vážněji neohrozili hostujícího brankáře Tomáše Čekala.

Šestnáct vteřin je v lakrosu hodně času a to se potvrdilo i tentokrát. Klíčový rozhoz vyhrál Adam Podroužek a míč se dostal k Láďovi Kopfsteinovi, který ignoroval nabíhající spoluhráče a neohroženě pronikal k brance soupeře, aby pouhou vteřinu před koncem utkání propasíroval míč mezi "betony" brankáře do branky a poslal Malešice po dlouhých letech opět do finále!

TJ Malešice vs. LC Jižní Město 9:8 (3:1, 3:1, 2:2, 1:4)

Je třeba konstatovat, že oba týmy v sérii podaly velmi kvalitní výkony. Tenká hranice mezi úspěchem a neúspěchem se tentokrát přiklonila k malešickému týmu, který ale šel štěstí svým výkonem hodně naproti. Vítěz série vyřešil nasazením Kamila Trhlíka a Michala Roubíčka na post transition svojí dosavadní slabinu ve vývozech míčů. V útoku pak byli hráči schopni dobře plnit taktické pokyny trenéra Jindřicha Plecitého. Zda to ale bude stačit i na českého fenoména posledního desetiletí LCC Radotín si budeme muset počkat až do soboty 20.6., kdy se v radotínské aréně od 19:00 hraje superfinále NBLL 2015!