Lacrosse > Mužský lakros > Malešice nestačily na LCC

Malešice nestačily na LCC

20.3.2013

(ps) – V mrazivém, avšak slunečném sobotním dopoledni se v Malešicích utkaly dva doposud neporažené týmy letošního ročníku NBLL.

V brance Radotína dostal přednost Dominik Sika, ale během první periody příliš práce neměl. Domácí, kteří nastoupili ve značně prořídlé sestavě, věděli, že s favoritem nelze hrát otevřenou hru a tak takticky vyčkávali na své příležitosti. Ty přišly v úvodu druhé periody, kdy se kapitánovi domácích Tomášovi Beranovi a pak Ondřeji Podroužkovi podařilo vyrovnat. Hráči LCC však do poločasu upravili stav na zasloužené vedení 4:2.

Třetí perioda nabídla kvalitní lakrosové momenty na obou stranách. Nejprve Jiří Košťál zvýšil na 5:3, aby vzápětí domácí třemi brankami v rozmezí dvou minut srovnali skóre na 5:5. Pak ale z utkání museli odstoupit další dva hráči Malešic a na větší odpor favoritovi už domácím nezbývaly síly. Při vědomí dalších důležitých utkání příštích dní už domácí poslední periodu pouze dohráli.

Ve zpětné rekapitulaci lze prohlásit, že hrstka diváků viděla kvalitní utkání s krásnými lakrosovými momenty. Ať už to byly někdy až neuvěřitelné zákroky malešického brankáře Aleše Klokana, či skvělé souhry hostujících reprezentačních útočníků Radka Skály (7+3), Petra Poupětě (2+4), Jiřího Košťála (2+2), či Emila Moravce (1+1).

TJ Malešice v. LCC Radotín 5:14 (0:2, 2:2, 3:5, 0:5)