Lacrosse > Mužský lakros > Malešice doma Radotínu vzdorovali, na body to ale nestačilo

Dominik Pešek (LCC), Jindřich Plecitý (MAL) a Tomáš Pelikán (MAL)Dominik Pešek (LCC), Jindřich Plecitý (MAL) a Tomáš Pelikán (MAL)
Tomáš Pelikán (MAL) a Matěj Barák (LCC)Tomáš Pelikán (MAL) a Matěj Barák (LCC)
Tomáš Pelikán (MAL) a Matěj Barák (LCC)
Miroslav Polách (LCC) a Jan Adamiec (MAL)Miroslav Polách (LCC) a Jan Adamiec (MAL)
Miroslav Polách (LCC) a Jan Adamiec (MAL)

(vb,ps) – V nedělním zataženém a studeném podvečeru přivítal značně oslabený tým Malešic na svém hřišti úřadující mistry a suverény současného ročníku NBLL, tým LCC Radotín.

Přestože byla soupiska domácích značně prořídlá, na výkonu to nebylo vůbec znát. Od úvodního hvizdu se hrál z obou stran velmi pěkný a svižný lakros. Radotínští hráči předváděli svou typickou hru plnou přihrávek a pohybu, kterou se ale dařilo malešickým hráčům poměrně úspěšně eliminovat. První branku vstřelili hosté, když se ve 4. minutě po vyražené střele dostal k míči Matěj Barák a z blízka skóroval. Po gólu se hra vyrovnala, aby v závěru periody měli více ze hry malešičtí, kteří díky minutovému hattricku domácího gólového predátora Ondřeje Podroužka otočili skóre na 3:1!

Pro výsledek zápasu byla rozhodující 2. perioda, do které hráči LCC nastoupili velmi soustředěně a během několika minut skóre nejen vyrovnali, ale výrazně otočili až na poločasový stav 3:8, když se čtyřmi góly prezentoval především Dominik Pešek.

Ani za tohoto stavu malešičtí hráči ale zápas nezabalili a byli až do úplného závěru LCC vyrovnaným soupeřem. K potěše diváků, ale i hráčů samotných, dál pokračoval lakros plný pohybu, střel a tvrdých, avšak férových soubojů. Oba brankaři podávali výborné výkony, a jelikož měli i “správně postavené tyče“, tak se skóre již příliš neměnilo. Třetí perioda skončila nerozhodně 1:1 a poslední vyhráli hosté 2:0, když na konečných 4:11 upravili LCC gólem těsně před koncem zápasu využitím dvojnásobné přesilovky.

Nebýt z domácího pohledu nepovedené 2. periody, mohli jsme být svědky velmi vyrovnaného utkání. Plusem tohoto nadstandardního duelu byl i výkon rozhodčích a nízký počet vyloučených.

TJ Malešice – LCC Radotín  4:11 (3:1, 0:7, 1:1, 0:2)