Lacrosse > Mužský lakros > Úvodní utkání NBLL naznačilo ambice Jižního Města

Úvodní utkání NBLL naznačilo ambice Jižního Města

27.2.2016

V neděli 21. února odstartoval nový ročník NBLL 2016 prvním utkáním – v hale na Jižním Městě domácí hostili tým Old Dogs Plzeň.

Jižní Město před sezónou provedlo velmi zajímavou změnu angažováním reprezentačního trenéra Romana Pokorného ve snaze zlepšit hru i výsledky z posledních let.

Úvod byl z obou stran velmi rychlý, kdy na první branku plzeňského Škouly z první střely na branku reagovalo Jižním Město po minutě vyrovnávací samostatnou akcí Jáchyma Plecháčka.

Poté se střelci trochu odmlčeli a až ve druhé polovině první čtvrtiny začaly padat góly; tato perioda skončila poměrně překvapivě těsným poměrem 3:2 pro domácí.

V podobném duchu začala i druhá perioda, v níž se ale s postupem času již začal projevovat rozdíl v počtu hráčů na obou střídačkách – Jižní Město šňůrou pěti gólů v jejím závěru odskočilo Plzni na poločasových 11:4.

Po velké přestávce se scénář opakoval, po lehkém odpočinku na straně Plzně a zvolnění na straně Jižního Města byla třetí perioda opět celkem vyrovnaná, ač Jižní Město navýšilo vedení na 15:6.

Poslední část utkání však již patřila Jižnímu Městu. To se tak mohlo radovat z úspěšného vstupu do nového ročníku soutěže vítězstvím 22:7.

Nutno podotknout, že na straně Plzně se prosazovali zejména obránci z brejkových příležitostí, což může jít na vrub ještě neúplně usazené koncepci nového trenérského týmu Jižního Města. Na druhé straně se vedle tradičních opor v útoku ukázalo několik „nových“ úspěšných střelců (Novák, Schaffner, Sorokin).

Již ve čtvrtek tým Plzně přivítá ve své hale loňského finalistu z Malešic a následující neděli Jižní Město hostí v repríze zápasu o třetí místo z letošního Mayor lax Cupu, svého pokořitele, tým Pardubic.