Lacrosse > Mužský lakros > Lehkonohé Malešice dobyly jihoměstskou tvrz

Lehkonohé Malešice dobyly jihoměstskou tvrz

8.11.2010

(pch) - V neděli večer, snad již lze říci, že v tradičních 20.00 hod., přivítalo Jižní Město svého rivala z Malešic v nejzajímavějším utkání víkendu. A lakros to byl pěkný, byť zpočátku poměrně nezodpovědný. U malešických to lze snad pochopit, brankář i hráči si museli chvilku zvykat na zcela nové osvětlení, odskok míče i povrch. U Jižního Města, které v hale trénuje, ovšem úvodní přestřelka překvapuje. V desáté minutě svítil na tabuli stav 4:5 a vypadalo to, že se z pěkné haly asi nikomu nechce a utkání bude díky častému přerušování po gólech trvat snad až do rána. Obrany vypadaly, jako kdyby se duchem zapomněly u babičky na nedělním obědě a na gauči čekaly, až se bude servírovat štrůdl.

A byla to právě obrana Malešic, která dříve pochopila, že štrůdl nebude, a začala postupně důrazněji a důsledněji pracovat. Když k tomu připočteme útok, který od začátku hýřil pohybem, nápady a rychlými nahrávkami, které jihoměstští obránci nestačili pokrývat, bylo na pěkný výsledek zaděláno. Dlužno dodat, že SK Jižní Město to malešickým příliš neztížilo. Jeho obrana byla příliš stažená, bez pohybu a působila nekompaktním dojmem. I přestože se všichni jihoměštší hráči pohybovali téměř před svým brankovištěm, malešičtí je dokázali přehrávat a dobře střílet zblízka. Naštěstí pro sebe nebyli žlutomodří nuceni sáhnout ke své nefunkční zbrani, kterou je střelba z dálky. K tomu se přidalo zoufale pomalé střídání papírových hostů do útoku, v němž úřadoval v podstatě jediný nebezpečný hráč, a to P. Došlý, a tak není divu, že se Jižní Město neprosazovalo tak snadno, jako proti Highlanders ve svém sobotním utkání.

Druhou čtvrtku získaly pro sebe Malešice v poměru 4:2.

Ve třetí části asi stovka diváků, z nichž řada strávila celé utkání v kuřárně před halou, viděla rychlý a dynamický lakros s pěknými kombinačními (to na straně Malešic) i individuálními (to na straně Jižního Města) akcemi. Oba týmy zpřesnily obrany a i brankáři si snad konečně zvykli na odskok a světlo. Oba vytáhli pěkné zákroky – Bartuška se nenechal vyprovokovat k pohybu a vychytal několik pokusů z těsné blízkosti a Klokan se zase zlepšil u střel ze střední vzdálenosti.

Do posledního dějství se šlo za stavu 10:8 pro Malešice. Ty si svou mírnou převahu a gólový rozdíl udržovaly během celé čtvrtiny, chvíli dokonce vedly o čtyři branky. Asi čtyři minuty před koncem si vybraly slabší chvilku a vypadalo to, že se Jižnímu Městu konečně podařilo rozleptat jejich soustředěnost na hru. Jižňáci tohoto jediného slabého momentu Malešic okořeněného oslabením nevyužili a dvě minuty před závěrečnou sirénou odvolali brankáře. V útoku ovšem nezahráli dostatečně trpělivě a po nepřipravené střele a snadném zákroku Klokan dlouhým výhozem našel Mrlíka, který do prázdné branky nezaváhal. Malešice pak do konce udržely míč na svých holích vždy skoro celý limit a odnesly si cenné tři body a hlavně konečně našly své sebevědomí, které po středeční smůle s ForFuny asi leželo hodně hluboko pod horou starých chráničů v malešickém skladu.

Malešice - SK Lacrosse Jižní Město 14:11 (5:5, 4:2, 1:1, 4:3)