Lacrosse > Mužský lakros > LCJM A v. LCC Wolves 25:6 (6:1, 4:3, 4:1, 11:1)

LCJM A v. LCC Wolves 25:6 (6:1, 4:3, 4:1, 11:1)

20.11.2012

(mz) – Pokud jsme na Facebooku zvali diváky na zajímavou podívanou zápasu domácího A týmu LCJM proti radotínským Wolves, měli jsme docela pravdu.

Jen pár minut před začátkem zápasu bylo nejvíc lidí v bufetu u televize, kde sledovali vítězný konec Davis Cupu.

Do začátku zápasu vlétli hosté rychlou brankou Matěje Baráka již v patnácté vteřině. To ale bylo jediné vedení v zápase a trvalo pouhé čtyři minuty. Jižňácký brankostroj zahájil letos výborně hrající Michal Rozkot na začátku páté minuty a hlavně zásluhou Jiřího Peška v brance Wolves se konečné skóre zastavilo jen na čísle 25.

První čtvrtina skončila 6:1 pro domácí. V té druhé Vlci přidali, vypracovali si šance, které proměnili Barák, Výmola a Sedlák, takže při odchodu do kabin na tabuli svítilo skóre 9:4. Poté se již začala projevovat zkušenost domácích a konečné skóre 25:6 je pro Vlky až příliš kruté.

V zápase jsme viděli zdravou drzost radotínských juniorů, na kterých je znát zlepšení zásluhou jejich účasti na letním MS ve fieldu, na jedné straně a zkušenost matadorů z Jižního Města na straně druhé.

Viděli jsme také první branku v lize jihoměstského obránce Matěje Řezníčka po chybném rozehrání Radotína za stavu 17:6 v 49. minutě.

Za povšimnutí stál velmi zvláštní tvar lakrosky v ruce radotínského „fejsaře“ Leoše Nováka, která je pro rozehrávání speciálně upravena, za což byl v minulém zápase vylučován. Lukáš Seiler na druhé straně tuto výhodu eliminoval, a i proto bylo Jižní Město v rozehrávání úspěšnější v poměru 26:9.

K vidění byly také dva incidenty Jáchyma Plecháčka. Ten první, ve 49. minutě s Pavlem Koukalem, byl oceněn pouze dvěma minutami na obou stranách. V 53. minutě však Jáchym Plecháček již shodil rukavice a jeho pěstní souboj s Václavem Mazancem byl ukončen až rozhodčími, kteří jej "ocenili" větším trestem plus vyloučením do konce utkání na obou stranách.

Toho ale nebyl konec, protože o půl minuty později se ještě pustil Leoš Novák do Michala Rozkota. Za tento zákrok si vysloužil také trest 5 min + do konce utkání.

Závěrečná půl minuta Jižního Města hraná v šesti bez brankáře byla už jen testem naučených signálů a skončila míčkem mimo hřiště.