Lacrosse > Mužský lakros > LCC Radotín vstoupil vítězně do finálové série NBLL

LCC Radotín vstoupil vítězně do finálové série NBLL

18.10.2008

Obhájce titulu boxlakrosového mistra republiky, LCC Radotín, zvítězil v prvním utkání nad svým tradičním rivalem SK LC Jižní Město a ujal se vedení 1:0 na zápasy.

Úvodní utkání letošního finále Národní boxlakrosové ligy začalo ve velmi svižném tempu, ale v úvodní minutě se útočníci obou týmů teprve zastřelovali. Netrvalo však dlouho a domácí Procházka na začátku páté minuty otevřel skóre, když zužitkoval přihrávku Neužila.

Po nezdařeném pokusu Jižního Města o odpověď přisadil v následném protiútoku Gheorghe, čímž potvrdil lepší vstup Radotína do zápasu. Jižní Město zůstává pod tlakem – Radotín z něj vytěžil třetí gól, načež si v šesté minutě hosté vzali oddechový čas.

I po projednání strategie se hrálo výhradně na "jižňácké" straně - pro Radotín z toho vyplynuly dva slepené góly Gheorgheho a Jirky Košťála v sedmé minutě. Devátá minuta byla ve znamení útoků Jižního Města, Radotín se ubránil, a v následném oslabení po vyloučení Košťála dokonce z brejku skóroval Kostka, což znamenalo "kanára" v podobě vedení domácích 6:0.

Ke konci jedenácté minuty se konečně prosadil i druhý tým, a to hned dvakrát krátce po sobě brankami Jamieho Plunketta a Noska, ovšem Jiří Košťál po přesné přihrávce Petra Poupěte znovu potvrdil převahu radotínských. Jižní Město se ke konci periody vzchopilo a hra se přesouvala ze strany na stranu. V posledních dvou minutách ještě oba týmy přidaly gól a do kabin se šlo při skóre 8:3.

Druhá perioda začala vyrovnaněji, nicméně první branku si připsal opět Radotín. Na straně hostů se vylučovalo – za hrubost si šel sednout Kondr –, nicméně v oslabení se Jižnímu Městu podařilo zmírnit náskok LCC na 9:4.

Nervy zapracovaly a následovala série vyloučení, po které se hrálo chvíli 3 na 3. V následné přesilovce Jižňáku 4 na 3 přidal Jakub Nováček branku na 9:5. Vrátka trestné lavice si ani na chvíli neodpočala. Jiří Košťál se nechal podruhé vyloučit za krosček, naštěstí pro jeho tým se Jižnímu Městu nepodařilo nabídnutou přesilovku využít.

Kuriózní gól padl vzápětí, kdy po zmatené synchronizaci rozhodčích hrál zřejmě pouze střílející hráč Radotína, nicméně branka nebyla po konzultaci uznána. Další přesilovka domácích přišla ve 26. minutě. Lindsay Plunkett vyloučený za nedovolené bránění si ale neodpočinul dlouho - radotínský Procházka jeho provinění okamžitě potrestal.

Ve dvanácté a třinácté minutě se blýskl domácí gólman Tomáš Říha, když dvakrát uchránil silně ohroženou svatyni. Ve čtrnácté minutě unikl hráč LCC Skokan s míčem v lakrosce, ale Plunkett jeho nájezd ukončil nedovoleným zákrokem. Stav na konci druhé čtvrtiny byl i nadále příznivější pro domácí - 10:5.

Na počátku třetí třetiny tempo hry značně polevilo. Sice se běhalo od brány k bráně, ale všechny útoky rychle hasly pod rukama, nohama či v lakroskách brankářů. Teprve v polovině čtvrté minuty obelstil Říhu Milan Černík. Radotín si nenechal zkrácení brankového rozdílu líbit a reagoval díky gólu Radka Skály při signalizované výhodě.

Při hře 4 na 4 snížil v šesté minutě na 11:7 Jakub Nosek, a když o dvě minuty později skóroval Jamie Plunkett, prokřehlí a vývojem utkání trochu zaražení diváci Jižního Města značně ožili. Radotínským pak ale vrátil trochu klidu svou typickou zadovkou kapitán Petr Poupě. Mohlo to být opět o pět, kdyby stejný hráč z brejku mířil přesněji. Ve dvanácté minutě se ujala jeho přihrávka, po níž vypálil Procházka.

Další branku vstřelil Gheorghe, v patnácté minutě přidal symbolicky patnáctý gól Munk poté, co padající hráči Jižního Města uspořádali ve vlastním brankovišti jakousi valnou hromadu. Deset vteřin před koncem periody odvolali radotínští brankáře, jejich úmysl vstřelit gól do šatny jim však nevyšel, síť se rozvlnila okamžik po závěrečné siréně, a gól tedy neplatil.

Ve druhé minutě poslední periody se Jižní Město dostalo do dvojnásobné přesilovky po vyloučení Skokana a Pavla Poupěte. Nejenže Radotín těžkou situaci ubránil, ale dokonce se dostal do útoku a střela Emila Moravce našla skulinku ve výstroji Jiřího Maliny. Sotva však bylo v poli znovu všech pět hráčů LCC, Mikulka po nenápadné akci přidal devátou branku Jižního Města.

K radosti domácích fanoušků okamžitě vstřelil gól Jiří Košťál, nicméně Jižňák znovu kontroval. V šesté minutě bylo před radotínskou brankou dusno. Emil Moravec v souboji ztratil hůl a musel si nějaký čas vystačit s holýma rukama. Jižní Město si pohrálo s oslabenou obranou LCC, ale střela jen zazvonila na tyči.

Desátou minutu zpestřila série potyček, ze které po delší diskusi mezi rozhodčími a hráči vyplynula přesilovka 4 na 3 ve prospěch Radotína – zůstala však nevyužita. Ke konci utkání Radotín hlídal stav utkání, nicméně pět vteřin před koncem Jakub Nováček ještě zmírnil skóre na 17:11 v neprospěch hostů. Po poměrně jednoznačném průběhu tak do finálové série vstoupil lépe Radotín.

Finálová série se hraje na tři vítězná utkání. Další zápasy jsou na programu v úterý 21. 10. a v pátek 24. 10., opět v Radotíně, opět od 19 h a opět za přítomnosti kamer www.net-tv.cz. V pondělí 20. 10. se v Radotíně střetnou v zápase o 3. místo TJ Malešice a Falcon Millionaires.