Lacrosse > Mužský lakros > LCC Radotín po dvanácti letech získal nejcennější evropskou klubovou boxlakrosovou trofej!

28.4.2013

LCC Radotín, vítěz 20. ročníku MAH

Ve včerejším finálovém utkání Memoriálu Aleše Hřebeského se domácí LCC Radotín excelentním a seběvědomým výkonem konečně dokázal vypořádat s tlakem domácího prostředí a jasně porazil Megamen Boston.

Radotín od začátku utkání věděl jasně co chce – po dvanácti letech získat zpět vítězství v tomto turnaji, který za dvacet let své existence vyrostl z čistě českého lokálního boxlakrosového turnaje v mezinárodní akci, jež má zvuk v Severní Americe a jež do Radotína každoročně přitahuje pozornost čím dál tím většího počtu zámořských týmů.

Utkání, které sledovaly asi dvě tisícovky diváků v samotné aréně a bezpočet dalších díky internetovému přenosu, přineslo svižně hraný kombinační lakros, v němž nebylo mnoho místa a času na nečisté zákroky. Radotín od první minuty diktoval tempo a o výsledek se mohl strachovat snad jedinkrát, když v 17. a 18. minutě po time-outu zjevně nespokojení Megameni díky Scottovi Prestridgovi a nejlepšímu střelci turnaje, Brianovi Bendigovi, v rychlém sledu snížili na 7:4.

To bylo z jejich strany ale vše a Radotín si tak mohl triumfálně dokráčet k celkovému vítězství 14:7.

LCC Radotín v. Megamen Boston 14:7 (5:2, 5:4, 4:1)

Další info hledejte na stránkách Memoriálu Aleše Hřebeského.