Lacrosse > Mužský lakros > LCC Radotín dominoval v juniorských boxlakrosových soutěžích

LCC Radotín dominoval v juniorských boxlakrosových soutěžích

13.10.2008

Závěrečným turnajem v neděli 12. 10. 2008 vyvrcholil v Radotíně letošní ročník juniorských boxlakrosových lig. V kategoriích do 15 a do 17 let získali titul hráči LCC Radotín, domácí tým se prosadil i v zápase hráčů do 11 let. Kategorii do 13 let vyhrál LC Pardubice.

Poslední, sedmý turnaj juniorských boxlakrosových lig otevřely zápasy v kategorii do 13 let. Tým LC Pardubice porazil LCC Radotín 5 : 3 a podlehl Jižními Městu 5 : 6, v součtu bodů za ligu ale zvítězil a získal titul. Tým je příslibem pro další rozvoj lakrosu mimo Prahu. Druhou příčku obsadilo Jižní Město. Nejlepším střelcem a zároveň vítězem kanadského bodování se stal Jáchym Plecháček (LCJM).

Poprvé se v letošním roce hrály zápasy hráčů do 11 let. LCC Radotín nastoupil proti Plzni a jasně zvítězil 12 : 0. Jako celek se liga nevyhodnocovala, protože týmy byly sestavovány na každém turnaji z příchozích hráčů. Už v tomto věku se objevuje několik výrazných talentů. Nejlepším střelcem soutěže se stal Tonda Gottwald (LCC), nejvíce asistencí posbíral Ondřej Martínek (LCC).

V kategorii do 15 let jednoznačně dominoval LCC Radotín, jehož hráči neztratili za celou sezónu ani bod. Celkové druhé místo uhájil tým LC SK Jižní Město, ačkoliv se mu většina hráčů posunula do starší kategorie. Třetí skončili Old Dogs Plzeň. Nejlepším střelcem se stal Vojtěch Weiss (LCC), kanadské bodování vyhrál Dominik Pešek (LCC). Oba již pravidelně nastupují do seniorské NBLL a bodují i v ní.

Do posledního turnaje hráčů do 17 let se zapojily i dva polské týmy –.Poznań Hussars a Kosynierzy Wrocław. S lakrosem Poláci začali teprve před rokem a účast v české juniorské lize je pro ně první herní zkušeností. I proto pro tyto týmy neplatilo věkové omezení. Technicky sice Poláci za českými kluky zaostávají a vzhledem k herní nezkušenosti se nedokážou proti českým hráčům prosadil, ale je u nich patrné velké zlepšení a hrají s ohromnou chutí.

Mistrem se stal tým LCC Radotín i přes prohru 1 : 2 s Jižním Městem v závěrečném velmi pěkném zápase soutěže. Nejlepšími střelci soutěže se stali Radek Skála (LCC) a Šimon Pecka (LCJM). Radek SKála vyhrál kanadské bodování.

Poprvé měli zájemci možnost sledovat celý průběh turnaje živě na internetové televizi Net-tv. Kompletní výsledky a individuální statistiky najdete na stránkách pořadatele soutěží www.lcc-radotin.cz.