Lacrosse > Ženský lakros > Soutěže > Česko-německý pohár v ženském lakrosu > LCC Girlz triumfovaly v Česko-německém poháru

LCC Girlz triumfovaly v Česko-německém poháru

4.4.2016

(mi) – Radotínské lakrosistky ovládly finále Česko-německého poháru proti DHC Hannover a zejména díky vynikající druhé půlce tohoto zápasu získaly trofej zpět do českých rukou.

Česko-německý pohár se konal o tomto víkendu v Radotíně a střetly se v něm tři nejlepší týmy z každé země. Už zápasy v základních skupinách byly vemi zajímavé a vyrovnané. Zápasy proti „cizím“ soupeřům všechny týmy namotivovaly a i papírově slabší celky se „kously“ a bojovaly. Girlz tak musely zlomit Hamburk, nasazený jako německá trojka, až v druhé půli a stejně tak český SIS Flamingo kladl nečekaně tuhý odpor jak druhému českému soupeři ve skupině, Jižnímu Městu, tak německému mistru z Hannoveru.

Radotínské Girlz si v základní skupině poradily s Hamburkem 7:4  a následně s Mnichovem v tuhé bitvě 5:4. Zvlášť v tomhle zápase excelovala radotínská obrana a tým podržela skvělým zákroky brankářka Kateřina Dvořáková. Mnichov pak dokázal v samém závěru otočit zápas proti Hamburku a zajistil si tak účast v semifinále.

Z druhé skupiny postoupil favorizovaný Hannover po výhrách nad Jižním Městem 7:5 a nad SIS 8:5. Jižní Město nakonec SIS Flamingo přehrálo 7:2 a nasměrovalo ho tak do zápasu o 5. místo.

V něm Flamingo  dlouho popotahovalo skóre na svou stranu, ale nakonec se z vítězství radovali hosté z Hamburku.

„Německé“ semifinále začaly lépe hráčky z Mnichova, které obhajovaly vítězství z loňska. Po deseti minutách vedky 2:0. Hannover ale dokázal průběh urputného zápasu otočit na nakonec získal těsnou výhru 3:2.

Sestrovražedné semifinále mezi Girlz a Jižním Městem začalo náporem domácích, které vedly 2:0 po dvou minutách hry. Pak ale trochu polevily a nechaly soupeřky vyrovnat. Ještě do přestávky si ale Girlz vybudovaly náskok 6:2, který v druhé půli vyztužily ještě dvěma góly.

Jižní Město se v zápase o bronz s Mnichovankami také urputně tahalo. Na úvodní německý gól odpověděly Jižňačky dvěma,  ale po přestávce se skóre zase zhouplo ve prospěch hostí. Simona Bradáčová sice vyrovnala, ale Němky strhly v poslední minutě vedení na svou stranu a získaly bronz.

Finále začaly lépe domácí Girlz. Už v první minutě se prosadila Markéta Malinovská a Dája Merrelová přidala druhý gól o tři minuty později.  Němky ale dokázaly vyrovnat a v poslední minutě první půle se dostaly do vedení. O to je ale ještě před přestávkou stihla připravit Lena Kuglisch, Rakušanka s permanentním radotínským vízem. Do druhé půle radotínský tým nastoupil koncentrovaně a odhodlaně a začal soupeřky jasně přehrávat. Němky přestaly stíhat fyzicky, nedostávaly se k míči, Girlz je přehrávaly v útoku a deptaly důslednou a aktivní obranou a to, co se přece jen za tuto obranu dostalo, pochytala Kateřina Dvořáková . Druhou půli vyhrály radotínské hráčky hlavně zásluhou pěti gólů  nezastavitelné Míši Srchové 8:0 a získaly cennou trofej.

Míša Srchová vévodí tabulce střelců i kanadského bodování (11+1), Kateřina Dvořáková pak tabulce úspěšnosti brankářek. Výsledky a statistiky všech zápasů nejdete zde. Videa se zpracovávají a budou postupně zveřejněna, první fotografie jsou zde, další budou přibývat.

Celkově byl Česko-německý pohár velmi příjemnou akcí, o což se postaral i radotínský „Mamas & Papas Gang“, jehož stánku s domácími dobrotami a občerstvením nešlo odolat. Za jejich podporu moc děkujeme. Za podporu při turnaji děkujeme i masérovi Honzovi Heřmánkovi.